Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mecz z Trentino tylko dla nielicznych?

Mecz z Trentino tylko dla nielicznych?

fot. archiwum

Skra Bełchatów w listopadzie zmierzy się z włoskim Trentino Volley. Bardzo prawdopodobne jest, że mecz z wicemistrzem Włoch obejrzeć będzie mogło tylko 3 tys. kibiców. Przed bełchatowskimi siatkarzami  teraz przygotowania do rozgrywek krajowych i europejskich.

W swojej grupie rozgrywek Ligi Mistrzów bełchatowską Skrę czeka przeprawa z rumuńskim Remat Zalau oraz z Trentino Volley – wicemistrzem Włoch. Mecz z Włochami, który będzie z pewnością hitem kolejki i nie lada gratką dla sympatyków Skry Bełchatów rozegrany zostanie najprawdopodobniej w hali Energia, do której wejdzie ok 3 tysięcy ludzi. W Atlas Arenie, która pomieścić mogłaby ok. 10 tysięcy więcej kibiców odbywać się będą w tym czasie targi, które uniemożliwią zorganizowanie siatkarskiego święta.

Zanim jednak ruszy Liga Mistrzów, siatkarzy czekają solidne przygotowania do sezonu. Treningi rozpoczęły się wczoraj, dzięki czemu bełchatowianie mogli cieszyć się najdłuższym urlopem ze wszystkich ligowych drużyn.

Jacek Nawrocki, szkoleniowiec Skry nie ma oczywiście do dyspozycji pełnej drużyny – siedmiu siatkarzy przygotowuje się wraz ze swoimi reprezentacjami do walki we wrześniowym mundialu (sześciu Polaków i Stephane Antiga). Sztab trenerski znalazł jednak rozwiązanie tej niesprzyjającej treningom sytuacji- bełchatowska ekipę na potrzeby przygotowań zasilą zawodnicy z młodej PlusLigi.– Takie przygotowania nie są dla nas niczym nowym, bo zwykle na początku mamy tylko kilku zawodników. To nie jest problem. On zacznie się dopiero po okresie przygotowawczym. Na pewno minie kilka tygodni, zanim poziom całego zespołu się wyrówna – uspokaja w rozmowie z Gazetą Wyborczą trener Jacek Nawrocki.

Mistrzów Polski nie czeka żaden obóz szkoleniowy, ani kondycyjny – wzorem lat poprzednich przygotowywać się będą na własnych obiektach. Zamiast tego czeka ich sporo meczów sparingowych i turniejów, z których pierwszy zaplanowany został na 10 września w Luksemburgu, a przeciwnikiem Skry będzie Noliko Maaseik.

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved