Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kolejne decyzje Castellaniego

Kolejne decyzje Castellaniego

fot. archiwum

Piotr Nowakowski, środkowy reprezentacji Polski może być pewny miejsca w składzie na mistrzostwa świata. O wyjazd do Włoch walczy ciągle Michał Bąkiewicz. Co ciekawe, nasz przyjmujący poleciał do Brazylii jako nowy kandydat na pozycję libero.

Skład reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa świata wciąż pozostaje niepewny. W obecnej sytuacji, kiedy do mundialu pozostało niewiele czasu, dość zaskakująca wydaje się nowa koncepcja Daniela Castellaniego. Otóż szkoleniowiec biało-czerwonych postanowił zwiększyć rywalizacje na pozycji libero. Do tej pory wydawało się, że pewny bilet do Włoch mają Krzysztof Ignaczak i Piotr Gacek. Jednak podczas jednego z meczów kontrolnych w Brazylii szansę gry jako libero dostanie także Michał Bąkiewicz.

– Podczas jednego meczu w Kurytybie Bąkiewicz zagra jako libero. Piotr Gacek z powodów rodzinnych nie poleciał do Brazylii, a „Bąkowi" przyda się ciężka praca w obronie i przyjęciu. Rozmawiałem z Michałem na ten temat i on zaakceptował taką rolę – mówi w rozmowie z Przeglądem Sporowym Daniel Castellani.

Mniej przekonany do nowego pomysłu wydaje się być sam zawodnik. – Zaakceptuję każdą decyzję trenera i zrobię wszystko, żeby pojechać na mundial. Będzie mi jednak trudno wkomponować się do zespołu na pozycji, na której występowałem okazjonalnie i najczęściej w roli strażaka – komentuje dla Przeglądu Sportowego Bąkiewicz.W składzie biało-czerwonych wciąż pozostaje kilka niewiadomych. Daniel Pliński, Patryk Czarnowski, Jakub Jarosz oraz dwaj libero Krzysztof Ignaczak i Piotr Gacek ciągle walczą o miejsce w reprezentacji, a ostateczne decyzje podane zostaną przez Castellaniego dopiero po powrocie z Brazylii.


Czy Michał Bąkiewicz zagra w reprezentacji jako libero? – Na razie usłyszałem tylko, że zostanę wypróbowany na tej pozycji – opowiada zawodnik PGE Skry Bełchatów. Trener reprezentacji Polski Daniel Catellani szuka nowych rozwiązań.

Reprezentacyjny libero Piotr Gacek nie wyjechał na mecze kontrolne z Brazylią bowiem w poniedziałek urodziła mu się córka. Na pozycji libero w tych meczach wystąpią: Michał Bąkiewicz oraz Krzysztof Ignaczak. – Dowiedziałem się o tym przed wyjazdem – opowiada siatkarz z Bełchatowa. – Na jednym ze spotkań Castellani stwierdził, że w jednym meczu chce mnie wypróbować na tej pozycji. Nie powiedział, dlaczego to robi. – Nie wiem, co mam o tym myśleć – mówi. – Zdaję sobie jednak sprawę, że gdybym w tej roli pojechał na mistrzostwa świata, to czeka mnie oglądanie meczów z trybun. Na razie robię swoje, czyli skupiam się na trenowaniu i czekających nas spotkaniach z Brazylią.

– Uważam, że to tylko dywagacje, bowiem próbę z Michałem Bąkiewiczem wymusiła na Castellanim sytuacja. Po powrocie kadry do kraju dołączy do niej Piotrek Gacek i wszystko powinno wrócić do normy – twierdzi trener Skry Bełchatów Jacek Nawrocki.

 

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved