Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz: Jestem młoda i mam jeszcze czas

Joanna Wołosz: Jestem młoda i mam jeszcze czas

fot. archiwum

Rozgrywająca wrocławskiej Gwardii - Joanna Wołosz przez wielu siatkarskich ekspertów została uznana za odkrycie minionego sezonu. Dobrą grę siatkarki dostrzegł również trener Jerzy Matlak, który powołał ją do szerokiej kadry na turnieje World Grand Prix.

Siatkarki zabrakło jednak w ścisłej kadrze reprezentacji na te rozgrywki…

Przykro pani, że nie zagrała w rozgrywkach World Grand Prix?

Nie zdziwiło mnie to, że trener Matlak postawił na bardziej doświadczone zawodniczki. Ja i Marta Haładyn byłyśmy na zgrupowaniach, by uczyć się od najlepszych dziewczyn, bo to zaprocentuje w przyszłości. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś w tych rozgrywkach się pojawię. Jestem młoda i mam jeszcze czas.Ale przecież w tym roku są jeszcze mistrzostwa świata…

Tak, ale wydaje mi się, że trener żadnych zmian nie zrobi i z tym składem, którym graliśmy w WGP pojedzie do Japonii. Oczywiście ja zawsze jestem do dyspozycji i jeśli trener mnie powoła, to się od razu stawię. Na razie nie myślę o mistrzostwach świata.

Po sezonie miała pani wiele ofert z innych klubów. Dlaczego została pani w Gwardii?

Miniony sezon we Wrocławiu był jednym z najlepszych w mojej karierze. Wszystko idzie do przodu, czyli w dobrym kierunku. Tutaj jest bardzo dobry trener, z którym świetnie mi się współpracuje i cała otoczka jest znakomita. Faktycznie, miałam dużo propozycji, ale postanowiłam zostać jeszcze na rok i zobaczyć jak będzie. Mam przed sobą jeszcze kilka ładnych lat grania, więc na przeprowadzki będzie czas.

* z Joanną Wołosz rozmawiał Jakub Bochenek
* więcej w serwisie sports.pl

źródło: Sport, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved