Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Nawrocki: Czeka nas niezwykle ciężki sezon

Jacek Nawrocki: Czeka nas niezwykle ciężki sezon

fot. archiwum

Choć sezon się jeszcze nie zaczął, Jacek Nawrocki już wie, że będzie on dla PGE Skry Bełchatów niezwykle ciężki. - Ten sezon będzie bardzo trudny. Nie tylko z powodu rywali, ale i kalendarza - mówi I trener bełchatowskich mistrzów Polski.

To były dość intensywne trzy godziny zajęć.

Jacek Nawrocki: – Na pierwszy trening zaplanowałem lekką przebieżkę i adaptacyjną siłownię. W najbliższy okresie, wiele czasu poświęcimy m.in. na siłownię, obudowanie, wytrzymałość tlenową, basen. Z kolei w przypadku młodzieży, która została dołączona do treningów z pierwszą drużyną, będą przeważały zajęcia z techniki.

Wspomniał Pan o młodzież. Kto został włączony do tych zajęć?– W większości są to gracze, którzy grali w zeszłym sezonie w II lidze, a kilku z nich miało epizody w pierwszym zespole. Ponadto trenuje z nami trójka nowych graczy w Bełchatowie: Łukasz Szablewski, Grzegorz Bociek i Maciej Krzywiecki. Ci wszyscy młodzi siatkarze będą w najbliższym czasie trenowali wspólnie z pierwszą drużyną.

Do momentu powrotu bełchatowskich kadrowiczów.

– Tak, oczywiście. Chociaż zaplanowałem w tym sezonie treningi w kadrze piętnastoosobowej, w wyniku czego stworzą się dwa, trzy miejsca dla naszej młodzieży. Przez najbliższe półtora miesiąca będą oni obserwowani, po czym zostanie podjęta decyzja, kto z nich dołączy do pierwszego zespołu. Ja już swoje pierwsze przemyślenia mam, ale trzeba brać pod uwagę również to, na jakiej pozycji będziemy mieli braki. Chyba głównie to będzie wpływało na decyzję o powołaniu któregoś z tych chłopaków.

Po raz kolejny mamy do czynienia z sytuacją, kiedy zespół będzie trenował w pełnym składzie dopiero tuż przed rozpoczęciem sezonu.

– Nie jest nam obca sytuacja, kiedy to kadrowicze wracają z różnorakich turniejów. Będzie podział na grupy, gdzie każda z nich będzie miała swój plan przygotowań. Porównanie obecnej sytuacji z tą z poprzedniego sezonu prawie nie jest na miejscu. Dlaczego? Wtedy wydawało się, że to obciążenie meczowe jest olbrzymie, ale była możliwość odbycia pełnego, tygodniowego cyklu treningowego. Teraz takiej szansy nie będzie, ponieważ spotkania w przybliżeniu grane będą środa-sobota. I tak ma być przez cały rok.

Wpływ na ten kalendarz ma m.in. nowy terminarz PlusLigi. Michał Winiarski nazwał go debilizmem.

– Każdy ma swoje interesy. Najważniejsze aby w tym wszystkim znaleźć wspólne rozwiązanie. Takie, które z jednej strony pozwoliłoby na to żeby te wszystkie ważne rzeczy dla ligi były realizowane, ale z drugiej strony aby można było w miarę spokojnie pracować z zawodnikami. Ten system absolutnie to wyklucza. Bardziej niż o treningu będziemy myśleć o regeneracji, odpoczynku. Taki jest urok dzisiejszego sportu. Już wiem, że ten sezon będzie bardzo trudny. Nie tylko z powodu rywali, ale i kalendarza.

Od tego sezonu swój żywot rozpocznie Młoda PlusLiga. Jak Pan ocenia ten pomysł?

– Zobaczmy, na razie nie chcę tego komentować. Jest to dobry pomysł, ale zobaczymy czy jesteśmy jako liga, jako kluby, na to przygotowani.

Czy już wiadomo jak będzie wygląda bełchatowska współpraca na linii I zespół – Młoda PlusLiga?

– Tak naprawdę wszystko jest jeszcze w kwestiach wyobrażeń. Mamy pewne plany, ale tak naprawdę musimy z tym poczekać aż do rozpoczęcia sezonu. Choćby dlatego, że jest to pewne nowum. Zobaczymy jak będzie z rotacją zawodników w tej drużynie. To wszystko jest przed nami i w tej kwestii dopiero będziemy nabierać doświadczenia. Ja bym chciał aby część zawodników brała udział w treningach pierwszego zespołu, grała w Młodej PlusLidze i na ile mogła, wspierała nas w trudnym sezonie. Również w meczach pierwszej drużyny.

Autor wywiadu: Kamil Haładaj belsport.pl

 

źródło: belsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved