Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II Liga M: Utrzymać drugą ligę w Grudziądzu

II Liga M: Utrzymać drugą ligę w Grudziądzu

fot. archiwum

Odważna decyzja działaczy grudziądzkiego Kosetu o przejęciu po Chemiku drugiej ligi jest milowym krokiem w stronę powrotu Grudziądza na siatkarską mapę Polski. Czy jednak odwaga i zamiłowanie do tego sportu połączone jest z rozsądkiem.

Występy grudziądzan w lidze okręgowej w minionym sezonie dostarczyły kibicom niezapomnianych emocji zarówno pod względem gry na boisku jaki organizacji meczów, które stanęły na najwyższym poziomie. Na boisku mogliśmy zobaczyć bardzo doświadczonych graczy którzy poprowadzili Koset do barażów. Po turnieju w Lęborku kontakt pomiędzy władzami klubu a zawodnikami ustał zarówno pod względem rozmów jak i finansowym. Koset stał się niewypłacalny a treningi z udziałem filarów drużyny przestały się odbywać i była to tylko liga wojewódzka.

Można zatem zadać pytania czy skoro klubu nie było stać na utrzymanie zawodników w lidze okręgowej podobnie będzie na szczeblu centralnym? Czy skoro budżet klubu to w chwili obecnej maksimum 70 tys. złotych, których większość pochłoną koszty organizacyjne oraz ponad trzystukilometrowe wyjazdy będzie stać na utrzymanie zamiejscowych zawodników? Czy podpisane umowy ponownie okażą się fikcyjne? Na te i inne pytania odpowiedź poznamy w przeciągu kilku miesięcy. W chwili obecnej grudziądzcy siatkarze na tydzień przerwali treningi z powodu remontu hali, nie rozegrali również żadnego spotkania kontrolnego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved