Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Grzegorz Ryś: To był naprawdę trudny mecz

Grzegorz Ryś: To był naprawdę trudny mecz

fot. archiwum

Wygrana z Belgią oddaliła od naszych juniorów widmo odpadnięcia z ME. Polacy pokonali rywali 3:1 i nadal mają szansę na walkę o medale. - Cieszymy się z wygranej, bo w tej chwili potrzebne nam są zwycięstwa - powiedział po meczu trener Grzegorz Ryś.

Wygrana z Belgami nie przyszła łatwo. – Był to naprawdę bardzo trudny mecz. Wiedzieliśmy, jakie założenia taktyczne mają Belgowie odnośnie gry. Baliśmy się tylko, czy te założenie nie ulegną zmianie w trakcie meczu. Na szczęście dla nas Belgowie starali się grać konsekwentnie – opowiada selekcjoner Polskiej reprezentacji, Grzegorz Ryś. – My natomiast, znając ich zamiary, znacznie łatwiej ustawialiśmy blok. Można powiedzieć, że dzisiejszy mecz był bardzo dobrze ułożony taktycznie z naszej strony. To pocieszające, że w takim meczu, w którym gra się bardzo ciężko, bo to wymagający rywal, grający dobrze technicznie, mający trudną zagrywkę, konsekwentnie trzymaliśmy się określonych założeń. Zabrakło troszeczkę szczęścia w pierwszym secie – zbyt dużo zepsutych zagrywek. Cieszymy się z wygranej, bo w tej chwili potrzebne nam są zwycięstwa.

We wtorek reprezentanci Polski mają dzień przerwy, a 1 września w kolejnym meczu zmierzą się z Niemcami. Co trzeba poprawić, przed tą trudną konfrontacją, w grze naszych juniorów? – W tym momencie zdecydowanie dużo błędów popełniamy na zagrywce, w ataku już mniej. Taki mecz jak ten z Belgią był nam potrzebny, żeby się odblokować i myślę, że w następnym meczu z Niemcami ta zagrywka będzie już taka jak powinna – zapewnia trener juniorów.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved