Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Ambitne cele Zawiszy Sulechów

Ambitne cele Zawiszy Sulechów

fot. archiwum

Siatkarki drugoligowej Zawiszy Sulechów nie mogą zaliczyć poprzedniego sezonu do udanych. Wygrana z Armaturą Kraków uchroniła je przed spadkiem do trzeciej ligi. W tym sezonie ma być inaczej - działacze i trener zapowiadają walkę o wyższe cele.

Miniony sezon był dla sulechowianek ciężką przeprawą. Nad drużyną wisiało widmo trzeciej ligi, przed którą siatkarki ostatecznie zdołały się obronić. W tym roku prognozy są zupełnie inne. Mocniejszy skład, nowi sponsorzy i wielki optymizm mają uchronić Zawiszę Sulechów przed ponowną walką o utrzymanie.

Pierwszym krokiem ku poprawie było zatrudnienie na stanowisku szkoleniowca zespołu Marka Mierzwińskiego. Ten doświadczony trener ma na swoim koncie między innymi awans do pierwszej ligi z Murowaną Gośliną. Transfer ten okazał się dobrym posunięciem, gdyż trenerowi udało się dokonać kilku znaczących wzmocnień.

Drużynę zasiliło sześć nowych zawodniczek, z których dwie – Anna Wodrowska i Marta Kotarska to mistrzynie Polski juniorek. Szkoleniowiec nie ukrywa, że najbardziej liczy na doświadczone siatkarki, które próbowały już swoich sił w rozgrywkach pierwszej ligi. Mowa o Marcie Szymon i Annie Gwiżdż, z którymi trener Mierzwiński wiąże największe nadzieje.– Moim celem jest odbudowanie tradycji sulechowskiej siatkówki . W tej chwili brak ciśnienia na awans, bo nawet nie mamy takich możliwości, ale w przeciągu dwóch, trzech lat, chcemy to osiągnąć. W tym sezonie fajnie by było załapać się do pierwszej czwórki, ale najważniejsze to grać coraz lepiej – powiedział Mierzwiński w rozmowie z Gazetą Lubuską.

W przygotowaniach, które zespół rozpoczął już w lipcu bierze udział 16 zawodniczek. Przed nimi jeszcze kilka gier kontrolnych – m.in. turniej w Ostrołęce, w którym Zawisza Sulechów zagra już w najbliższy weekend.

źródło: gazetalubuska.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved