Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Wojciech Ferens: Trzeba walczyć dalej

Wojciech Ferens: Trzeba walczyć dalej

fot. archiwum

Wojciech Ferens na parkiecie podczas meczu przeciwko Holandii pojawił się w trzecim secie w miejsce Mateusza Miki. Nowy nabytek olsztyńskiego AZS-u w tym meczu spisał się całkiem nieźle zdobywając osiem punktów. - Grało mi się bardzo dobrze. Szkoda, że tego samego nie można powiedzieć o wyniku - powiedział po meczu.

Holendrzy postawili dziś w Bobrujsku Polakom bardzo trudne warunki. Już od pierwszych piłek spotkania było widać, że wygrana z nimi nie będzie prostą sprawą. – Ciężko było nam ich odrzucić od siatki. Jeżeli zagrywaliśmy trudną zagrywkę, to najczęściej kończyła się ona zdobyciem punktu. Oni dobrze przyjmowali, a rozgrywający utrudniał nam grę na bloku i to było przyczyną przegrania tych dwóch pierwszych setów – ocenia Wojciech Ferens. – W kolejnych dwóch partiach udawało nam się "czytać" grę rywali, co przełożyło się na wynik.

W trzecim secie biało-czerwoni grali jak z nut, gromiąc Holendrów 25:9. – Popełnialiśmy mniej błędów. Zniwelowaliśmy takie mankament jak złe ustawienie bloku. To właśnie dobry blok był kluczem do zwycięstwa w tym secie. Postawiliśmy Holendrom ciężkie warunki, ale w czwartym secie udało im się nawiązać z nami walkę. Graliśmy na dość wyrównanych poziomach, Niestety nie potrafiliśmy doprowadzić do tie-breaka. Zabrakło szczęście w końcówce – mówi przyjmujący naszej kadry.

Na razie biało-czerwoni mają na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. Jutro czeka ich kolejna konfrontacja – tym razem z Belgami. Co trzeba poprawić przed tym spotkaniem w grze polskiej ekipy? – Wydaje mi się, że powinniśmy popełniać mniej błędów i po prostu walczyć – kończy Ferens. 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved