Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Podwójny sukces Jacqueline

Podwójny sukces Jacqueline

fot. archiwum

- Nie mogłam sobie wyobrazić lepszego powrotu do kadry, niż zdobycie nagrody indywidualnej - mówi Brazylijka Jacqueline, która została najlepszą atakującą World Grand Prix. Do szczęścia brakowałoby jej tylko złotego medalu.

Przypomnijmy, 26-letnia zawodniczka zrobiła sobie roczną przerwę od siatkówki w 2009 roku, kiedy wzięła ślub z innym brazylijskim zawodnikiem, Murilo. W tym sezonie powróciła w wielkim stylu kończąc aż 69 ataków ze 153 prób, co dało jej przeciętną ponad 45%, co jest znakomitym wynikiem.

Przyznam się, że jestem bardzo zaskoczona – mówi zawodniczka. – Nie spodziewałam się może takiego sukcesu, jak wygrana w World Grand Prix, ale jestem i tak bardzo szczęśliwa. Po roku przerwy od siatkówki, wracając z taką nagrodą to wielki sukces.

Reprezentacja Brazylii nie najlepiej rozpoczęła turniej WGP. Warto wspomnieć, że w zespole pod koniec turnieju brakowało już dwóch kluczowych zawodniczek, Pauli i Mari. Mimo problemów, Brazylia poradziła sobie z wieloma rywalami i zdobyła srebrny medal. – To było dla nas bardzo dobre przetarcie i sprawdzian przed mistrzostwami świata – dodaje Jacqueline.Mundial coraz bliżej, czy zobaczymy kontuzjowane zawodniczki na parkiecie? – Chciałabym się poświęcić i wrócić do zespołu – mówi Paula.Miejmy nadzieję, że wpiszę się w terminarz i znajdzie się dla mnie miejsce, abym zagrała w mistrzostwach.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved