Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Treningi siatkarzy Indykpolu AZS UWM

PlusLiga: Treningi siatkarzy Indykpolu AZS UWM

fot. archiwum

Na obiektach Olsztyńskiej Szkoły Wyższej siatkarze Indykpolu AZS UWM przygotowują się do nowego sezonu PlusLigi. - Przed nami około ośmiu tygodni pracy - mówi trener przygotowania fizycznego olsztyńskiej drużyny, Ryszard Biernat.

Po długim okresie odpoczynku zawodnicy ciężko trenują pod kierunkiem trenera przygotowania fizycznego – Ryszarda Biernata oraz szkoleniowca – Mariusza Sordyla. Jak zapowiadają, zaplanowane zajęcia z dnia na dzień będą coraz cięższe.

– Mamy dwa tygodnie za sobą. Przed nami około ośmiu tygodni pracy – mówi Ryszard Biernat, trener przygotowania fizycznego. – Obserwując większość chłopaków, którzy są obecni na treningach, można powiedzieć, że jest obiecująco. Jednak od razu muszę dodać, że nasza praca z dnia na dzień będzie coraz cięższa.

W pierwszych tygodniach pracy trenerzy przeprowadzają zajęcia ogólnorozwojowe, siłowe i kondycyjne. Treningi w Olsztyńskiej Szkole Wyższej obejmują pracę nad szybkością i wytrzymałością oraz koordynacją. Siatkarze mają zagwarantowaną doskonałą opiekę medyczną, którą zapewnia Centrum Zdrowia i Sportu działającej przy OSW. Do swojej dyspozycji zawodnicy mają kompleks nowoczesnych budynków – siłownię z częścią rehabilitacyjną, specjalistyczną salę gimnastyczną i korekcyjną, gabinety masażu oraz kinezyterapii, fizykoterapii, basen pływacki, saunę fińską i infrared oraz trzy hale sportowe.Wszystko to ma zapewnić dobre przygotowanie do długiego sezonu PlusLigi. Warto zauważyć, że w minionym sezonie 2009/2010 zespół AZS, który również przygotowywał się na tych obiektach, uniknął poważnych kontuzji.

Dobre humory nie opuszczają siatkarzy. – W trakcie treningów ciężko pracujemy, dlatego też uśmiech jest, ale raczej po zajęciach – twierdzi Marcel Gromadowski. – W czasie ciężkiej pracy nikomu nie chce się śmiać, ponieważ mamy teraz ciężkie i intensywne ćwiczenia. Ale nie narzekam, bo jest to praca, którą należy wykonać przed sezonem – kończy atakujący Indykpolu AZS.

Marcin Mierzejewski również podkreśla dobrą atmosferę w drużynie. – Nie do końca jestem szczęśliwy z ciężkiej pracy, ale fakt – uśmiech na twarzy ciągle u mnie jest. Atmosfera w zespole jest bardzo miła i mimo trudów fajnie się pracuje. Czekamy na wszystkich kolegów i mam nadzieję, że tak dobrze będzie dalej.

Na treningach brakuje tylko Piotra Haina i Wojciecha Ferensa, którzy z reprezentacją Polski juniorów walczą o mistrzostwo Europy oraz Kerta Toobala, który z reprezentacją Estonii rozgrywa baraże o prawo gry w mistrzostwach Starego Kontynentu.

Indykpol AZS UWM Olsztyn przed sezonem ligowym rozegra szereg turniejów.
17-18 września 2010 r. w Gdańsku;
01-03 października 2010 r. w Ełku;
08-09 października 2010 r. w Lidzbarku Warmińskim.

Podsumowaniem przygotowań i sprawdzeniem formy tuż przed startem PlusLigi będzie Międzynarodowy Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka, który w dniach 15-17 października zostanie rozegrany w Olsztynie, Iławie i Ostródzie. Oprócz gospodarzy – Indykpolu AZS UWM Olsztyn, w turnieju weźmie udział Dynamo-Jantar Kaliningrad (Rosja), Delecta Bydgoszcz (Polska) oraz Tours VB (Francja).

*Autor tekstu: Marta Panasiuk (azsuwmolsztyn.com.pl)

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved