Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Młodzież walczy o miejsce w składzie Piecobiogazu

I liga K: Młodzież walczy o miejsce w składzie Piecobiogazu

fot. archiwum

W klubie z Murowanej Gośliny nie brakuje uzdolnionej młodzieży. Czy wychowanki UKS Zielone Wzgórza mają szansę na grę w pierwszym zespole? - Na razie muszą się skupić na walce o miejsce w meczowej dwunastce - przekonuje trener Jacek Skrok.

Na treningach pierwszego zespołu nie brakuje młodych siatkarek. – Na razie kilka z nich zostało dołączonych do pierwszego zespołu. Czasami, jak w przypadku rozgrywających, wymusiła to sytuacja. Nie zmienia to faktu, że wiążemy z tymi dziewczynami spore nadzieje – mówi trener Jacek Skrok. W tej chwili beniaminek I ligi nie ma jeszcze drugiej rozgrywającej. W związku z tym swoją szansę otrzymały Viktoria Rafael oraz Natalia Gałązka. Ta pierwsza cały czas ma jednak problemy zdrowotne. – To utalentowana zawodniczka i jak wróci do pełni sił, to warto z nią pracować. Tym bardziej, że jest jeszcze juniorką. Bardzo duże postępy zrobiła także Natalia. Obie powinny grać w drugim zespole – zapewnia szkoleniowiec KS Piecobiogaz.

W kadrze zespołu są także inne zawodniczki młodego pokolenia. W ubiegłym sezonie pewne miejsce składzie miała Patrycja Wyrwa, a na zmiany wchodziły Paulina Gorwa, Katarzyna Siwek czy Sandra Narożna.Teraz trudno im będzie wywalczyć miejsce w podstawowej szóstce, bo mamy w drużynie bardzo dobre i doświadczone już lewoskrzydłowe. Żeby je „wygryźć" ze składu, każda z nich musiałaby zrobić bardzo duże postępy. Wszystkie mogą natomiast powalczyć o miejsce w meczowej dwunastce – uważa Skrok.

Szkoleniowiec KS Piecobiogaz zdaje sobie jednak sprawę, że młodzież musi jak najwięcej grać. – Po to właśnie jest drugi zespół. To tam mają się te dziewczyny ogrywać. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby kilka razy w tygodniu z nami trenowały, a grały w niższej lidze. I tak pewnie będzie, bo to najlepsze rozwiązanie dla tych zawodniczek. Wychodzę bowiem z założenia, że lepiej grać w drugim zespole niż siedzieć na ławce nawet w najlepszej drużynie – twierdzi Skrok.źródło: ks.murowana-goslina.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved