Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Formę reprezentacji Niemiec sprawdzą przeciwnicy z czołówki

Formę reprezentacji Niemiec sprawdzą przeciwnicy z czołówki

fot. archiwum

Reprezentacja Niemiec jest już po czterech tygodniach przygotowań do mistrzostw świata, które odbędą się Włoszech. Z kadry, w której pozostało 17 zawodników, wypadł już Christian Fromm. Formę Niemców sprawdzą jeszcze Rosjanie, Brazylijczycy i Włosi.

Reprezentacja Niemiec jest już po czterech tygodniach przygotowań do mistrzostw świata, które odbędą się Włoszech. Trener Raul Lozano wyciskał siódme poty ze swoich zawodników nieraz przez sześć godzin dziennie, kładąc nacisk na fizyczne przygotowania do najważniejszej imprezy w tym sezonie. W drugiej części przygotowań, którą właśnie rozpoczynają Niemcy, będzie więcej gry, omawiania i trenowania taktyki oraz ćwiczenia konkretnych elementów siatkarskich. 3 i 4 września podopieczni Raula Lozano zmierzą się z brązowymi medalistami igrzysk olimpijskich, Rosjanami, w meczach towarzyskich.

W spotkaniach z Rosją na pewno zabraknie zawodnika VfB Friedrichshafen, Christiana Fromma, który jako pierwszy wypadł z kadry przygotowującej się do mistrzostw świata. Niemcy zmagają się również z problemami zdrowotnymi – Stefan Hübner ma problemy z kolanami, Patrick Steuerwald z mięśniami brzucha, libero Sebastian Prue nie może trenować z powodu zapalenia dróg oddechowych. Na drobne urazy narzekają także Lukas Bauer i Max Günthör. Część z nich jest wynikiem ciężkiego obozu w Kienbaum, ale trener Raul Lozano wydaje się tym nie martwić. – Te problemy, pojawiające się po ciężkich treningach, są najnormalniejszą rzeczą na świecie – twierdzi argentyński szkoleniowiec. Według sztabu medycznego żaden z tych urazów nie zagraża absencją na turnieju we Włoszech.

Podopieczni Lozano dostali kilka dni wolnego, po których selekcjoner chwalił ich za prawidłowe wykonywanie ćwiczeń domowych. Czternastkę, która pojedzie do Włoch, Argentyńczyk zamierza podać po sparingach z Rosją i Brazylią, oraz wyjazdowych meczach z Włochami. Podobnie jak w Polsce nie brakuje spekulacji, ilu zawodników na jakiej pozycji do Włoch zabierze Raul Lozano. – Przepisy światowej federacji określają tylko, że w 14-osobowej kadrze musi być dwóch libero. Wszystkie inne kombinacje są możliwe i zależą od selekcjonera – odpowiada niezmiennie Argentyńczyk. – W rezultacie jesteśmy maksymalnie zmotywowani i na treningach i podczas gier kontrolnych. Nikt nie może być pewny miejsca w kadrze na mistrzostwa świata – mówi rozgrywający reprezentacji Niemiec, Patrick Steuerwald.Lozano cieszy się, że na sparingi z jego drużyną zgodziły się takie ekipy jak Rosja, Brazylia i Włochy. – To świadczy o postępach, jakie niemiecka drużyna poczyniła przez ostatnie lata. Jestem z tego dumny, bo to też moja zasługa. Ponadto takie gry z silnymi przeciwnikami wzmocnią pewność siebie zawodników.

Argentyński szkoleniowiec, zapytany o cele na mistrzostwa świata we Włoszech, odpowiedział, że będzie zadowolony z miejsca w pierwszej dziesiątce. – Ale jeśli będziemy w pierwszej ósemce, to będę już szczęśliwy – dodał Raul Lozano. W mistrzostwach świata w 2006 roku oraz na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku reprezentacja Niemiec, wówczas jeszcze bez Lozano, została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu…

źródło: DVV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved