Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Ostatni mecz WGP Polek w statystykach

Ostatni mecz WGP Polek w statystykach

Niewystarczający poziom skuteczności Polek w ataku i niska efektywność w kontratakach wpłynęły na słabszy występ naszej reprezentacji. Dodatkowo biało-czerwone oddały rywalkom 27 punktów po błędach własnych.

W statystykach po partii pierwszej średnie wyniki naszego zespołu były korzystne, perfekcyjne przyjęcie kształtowało się na poziomie 60%, podczas gdy skuteczność w ataku wynosiła ponad 40%. Na przestrzeni całego spotkania efektywność polskich atakujących znacznie zmalała: w 149 próbach Polki zdobyły 46 punktów, odnotowując średnią notę za skuteczność w tym elemencie 30,87%. Po raz kolejny w naszej reprezentacji najlepiej indywidualnie zaprezentowała się Anna Barańska, polska przyjmująca została najlepiej punktującą zespołu z dorobkiem 14 ‚oczek’. 12 punktów w ataku w 25 akcjach, przy popełnieniu 4 niewymuszonych błędów dało Barańskiej notę za skuteczność 29,27%.

Nieznacznie wyższą średnią w ataku uzyskały Włoszki- wynik 36,36% dało zakończenie 56 ataków w 154 akcjach. Rezultat swojego zespołu zawyżyła Simona Gioli, która na 25 piłek, otrzymanych od swojej rozgrywającej, na punkt zamieniła 10, trzykrotnie się myląc (40%). Na podobnym poziomie swoją efektywność utrzymała Serena Ortolani (39,02%) zdobywczyni 17 ‚oczek’, w tym 16 w elemencie ataku. W zestawieniu popełnionych błędów podopieczne trenera Barboliniego oddały naszej ekipie 19 ‚oczek’ przy 27 niewymuszonych błędach biało-czerwonych.

W początkowej fazie spotkanie, również w grze na siatce, lepiej prezentowały się podopieczne Jerzego Matlaka. Na przestrzeni czterosetowego meczu poziom gry w bloku obu ekip ukształtował się na podobnym poziomie. Polki ze średnią 2,5 bloku na set, punktowały w tym elemencie dziesięciokrotnie. Najczęściej rywalki na siatce zatrzymywała Katarzyna Gajgał (3 bloki), mając przy tym wsparci Anny Barańskiej i Agnieszki Bednarek-Kaszy (po 2 ‚oczka’ zdobyte w tym elemencie). 11 razy bezpośrednio blokiem punktowały siatkarki z Włoch, uzyskując notę 2,75 bloku na set. Najwyżej w zestawieniu znalazła się Jenny Barazza , która czterokrotnie zatrzymała nasze atakujące na siatce. Dodatkowo po dwa punkty dzięki skutecznej grze w bloku zapisały na swoim koncie Lucia Crisanti i Antonella Del Core.Przy nieznacznej przewadze w bloku aktualnych mistrzyń Europy, Polki lepiej od rywalek zaprezentowały się w polu zagrywki. Pięć punktów zdobytych bezpośrednio serwisem, dało naszej reprezentacji średnią notę 1,25. Liderką w klasyfikacji serwujących wśród podopiecznych Jerzego Matlaka, została Milena Sadurek (2 punkty zdobyte bezpośrednio z zagrywki), dodatkowo po 1 ‚oczku’ w tym elemencie zdobyły Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Zaroślińska i Joanna Kaczor. Natomiast Polki nie przyjęły czterech zagrywek włoskiej ekipy, dwukrotnie problemy naszym przyjmującym sprawiła Jenny Barazza, po jednym asie serwisowym zdobyły Giulia Rondon i Lucia Bosetti

Lepsza dyspozycja na zagrywce Polek, poza punktami zdobywanymi bezpośrednio serwisem miała swoje odzwierciedlenie w procencie idealnego przyjęcia naszych rywalek. 37 piłek na 72 otrzymane włoskie przyjmujące dograły idealnie do rozgrywającej, co dało łączną notę 44,44%. Wyniki bardzo zbliżone do łącznej średniej zespołu uzyskały najlepsze w tym elemencie Włoszki: Lucia Bosetti (44,74%) i Antonella Del Core (44,44%). W przypadku obrony zagrań podopieczne Massimo Barboliniego uzyskały wyższa notę (7,00) broniąc 28 ze 137 zagrań, przy czym Polki uzyskały wynik 6,5 podbijając 26 piłek na 120 akcji. W porównaniu ze średnią idealnego przyjęcia w pierwszej partii wynik Polek na przestrzeni całego spotkania nie był już tak imponujący. Nasza rozgrywająca w 51 akcjach na 89 przyjęć miała swobodę w rozegraniu z możliwością ustawienia gry kombinacyjnej (52,81% perfekcyjnego przyjęcia). Najwyższa notę otrzymała polska libero, uzyskując indywidualny wynik 46,67%.

        Polska          Włochy
Punkty:
1. Anna Barańska 14 pkt 1. Serena Ortolani 17pkt
2. Katarzyna Gajgał 10 2. Lucia Bosetti 16
3. Agnieszka Bednarek-Kasza 9 3. Antonella Del Core 12
Atak:
1. Anna Barańska 12 pkt 1. Serena Ortolani 16pkt
2. Katarzyna Gajgał 7 2. Lucia Bosetti 14
3. Katarzyna Zaroślińska 7 3. Antonella Del Core 10
Blok:
1. Katarzyna Gajgał 3 pkt 1. Jenny Barazza 4pkt
2. Agnieszka Bednarek-Kasza 2 2. Lucia Crisanti 2
3. Anna Barańska 2 3. Antonella Del Core 2
Zagrywka
1. Milena Sadurek 2 pkt 1. Jenny Barazza 2pkt
2. Agnieszka Bednarek-Kasza 1 2. Giulia Rondon 1
3. Katarzyna Zaroślińska 1 3. Lucia Bosetti 1

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved