Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jakub Szałankiewicz: Chyba mamy powody do dumy

Jakub Szałankiewicz: Chyba mamy powody do dumy

fot. archiwum

Mistrzostwo Europy do lat 23 w siatkówce plażowej zdobyte przez Michała Kądziołę i Jakuba Szałankiewicza to bynajmniej nie przypadek. Tytułem tym polska para udowodniła, że nie ma sobie równych na juniorskich imprezach mistrzowskich.

Bardzo się cieszymy z czwartego sukcesu w Europie – skomentował Jakub Szałankiewicz. Polacy wcześniej zostali bowiem mistrzami Europy do lat 18, dwukrotnie mistrzami Europy do lat 20, a teraz przyszedł ten sam tytuł w kategorii U-23.

Na tym jednak lista sukcesów się nie kończy. Krążki z najcenniejszego kruszcu Michał i Jakub zdobyli także na mistrzostwach świata do lat 19 i do lat 21.
Mamy tzw. koronę, czyli wszystkie złota z pięciu kategorii młodzieżowych. To bardzo fajne uczucie i chyba mamy powody do dumy – powiedział z uśmiechem popularny „Szałan".

Przypomnijmy, że wielkim finale ME U-23 w Grecji Polacy stoczyli zacięty, pełen emocji pojedynek przeciwko Niemcom Penk-Walkenhorst. – Mecz finałowy był bardzo ciężki, co tylko potwierdzają wyniki setów (do 21 i do 23 – przyp. red.). Bagaż doświadczeń Penka nie pomógł mu, bo popełnił błąd w końcówce drugiego seta, kiedy to przy stanie 20:19 dla Niemców posłał piłkę w aut. My na szczęście potrafiliśmy to wykorzystać i parę minut później mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa – wspomina świeżo upieczony mistrz Europy.Aneta Stożek

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved