Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Zwycięski tie-break Włochów, po jednej wygranej Serbii i Hiszpanii

Zwycięski tie-break Włochów, po jednej wygranej Serbii i Hiszpanii

Drugie spotkanie towarzyskie reprezentacji Włoch i Bułgarii podobnie jak pierwsze rozstrzygnęło się dopiero w piątym secie. Tym razem jednak górą byli podopieczni Andrei Anstasiego. W pierwszym, a także dwóch ostatnich setach trwała zacięta walka.

W porównaniu z pierwszym spotkaniem obu drużyn, nastąpiły zmiany w składach. W szóstce Bułgarii zabrakło Mateja Kazijskiego, natomiast w składzie Włoch nie wybiegł Christian Savani. Spotkanie rozpoczęło się od gry punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie lepsi byli Włosi (8:7). Po wznowieniu gry na parkiecie nadal wrzała zacięta, emocjonująca walka, drużyny wymieniały się prowadzeniem. Taki obraz gry utrzymywał się aż do końca spotkania, wygranego w walce na przewagi 28:26.

Druga partię znacznie lepiej rozpoczęli „Azzurri", którzy błyskawicznie odskoczyli na pięć oczek (6:1). Mocna zagrywka, która zupełnie rozbiła bułgarskie szeregi, a także skuteczna gra na kontrze pozwalały podopiecznym Andrei Anastasiego zwiększać przewagę, która na drugiej przerwie technicznej sięgnęła siedmiu oczek (16:9). Włoscy siatkarze z akcji na akcję grali coraz lepiej. Bułgarzy byli bezradni wobec poczynań rywali. Set zakończył się zwycięstwem Włochów 25:18.

Trzeci akt miał przebieg podobny do drugiej odsłony – dominacja jednej drużyny i zupełna bierność drugiej. Tym razem jednak koncertową grą popisywali się Bułgarzy, którzy do pierwszej przerwy technicznej uzyskali pokaźną przewagę – 8:1. Trener Anastasi postanowił zmienić reżysera gry swojej drużyny i w miejsce Valerio Vermiglio wprowadził Dragana Travicę. Nie przyniosło to efektu. Mimo wysiłków Alessandro Fei w ataku na drugiej przerwie technicznej Włosi tracili do przeciwników sześć punktów (10:16). Liczne błędy włoskich zawodników wydatnie pomogły Bułgarom w rozstrzygnięciu seta na swą korzyść 25:18.

W czwartej partii reprezentacja Włoch szybko wypracował dość bezpieczną wydawałoby się przewagę (6:2). Jednak zawodnicy Silvano Prandiego rzucili się do szturmu i uzyskali remis. Zawrzała walka akcja za akcję. Na pierwszej przerwie technicznej minimalnie prowadzili gospodarze (16:15). Seria punktów zdobytych dzięki skutecznym kontrom dała zespołowi z Półwyspu Bałkańskiego trzypunktowy dystans (19:16). Odpowiedź Włochów była błyskawiczna i doprowadziła do kolejnego remisu (19:19). W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali Bułgarzy, którzy zwyciężyli 25:23.

Tie-break rozpoczął się pomyślnie dla drużyny Włoch (2:0). Bułgaria nie czekała na dalsze poczynania gospodarzy i doprowadziła do remisu 6:6. Zacięta walka trwała do stanu 13:13. Piłkę meczową dla włoskiej drużyny zdobył Luigi Mastrangelo, blokując bułgarski atak (14:13). Goście wyszli z niebezpieczeństwa obronną ręką (14:14). Ostatecznie szalę zwycięstwa na stronę „Azzurri" przechylił Vermiglio, blokując Wadimira Nikołowa (16:14).

Włochy – Bułgaria 3:2
(28:26, 25:18, 18:25, 23:25, 16:14)

Włochy: Birarelli (4), Fei (23), Parodi (3), Sala (7), Vermiglio (5), Cernic (8), Marra (libero) oraz Maruotti (13), Lasko (2), Travica, Zaytsev (3), Mastrangelo (3) i Buti (3)
Bułgaria: Josifow (8), Nikołow V (16), Aleksiew (18), Nikołow N. (6), Żekow (3), Ananiew, Salparow (libero) oraz Bratoew V (12), Sokołow (2), Mitew (1) i Cwetanow

W meczu towarzyskim drużyn Hiszpanii i Serbii po trzech setach lepsi okazali się Igora Kolakovica. W pierwszym secie Hiszpanie stawili mocny opór, jednak w decydujących momentach skuteczną grę prezentowali siatkarze serbscy, co dało im zwycięstwo 25:23. W kolejnych setach inicjatywa spoczywała w rękach Serbów, którzy pewnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Hiszpania – Serbia 0:3
(23:25, 17:25, 20:25)

W drugim starciu Hiszpanie wzięli odwet za porażkę. W pierwszym secie spokojnie kontrolowali przebieg gry, co pozwoliło im zwyciężyć 25:20. Kolejne dwie partie były bardzo zacięte i kończyły się po walce na przewagi. Tym razem jednak górą po zaciętych końcówkach za każdym razem była reprezentacja Hiszpanii.

Hiszpania – Serbia 3:0
(25:20, 28:26, 29:27)