Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Więcej zespołów w World Grand Prix 2011

Więcej zespołów w World Grand Prix 2011

fot. archiwum

Zwiększenie liczby zespołów z 12 do 16 w następnym sezonie ustaliła w sobotę Rada World Grand Prix przy udziale prezydenta FIVB Jizhong Weia. W turnieju finałowym wystąpi w przyszłym roku osiem, a nie jak dotychczas sześć drużyn.

W przyszłym sezonie w rozgrywkach World Grand Prix wystąpi 16 zespołów. To o cztery więcej niż dotychczas. – Chcielibyśmy zwiększyć ilość drużyn uczestniczących w World Grand Prix, ponieważ na świecie jest coraz więcej dobry zespołów – argumentuje prezydent FIVB, Jizhong Wei.Chcemy stworzyć więcej możliwości gry dla zespołów, które są w stanie grac na wysokim, światowym poziomie. Na podstawie meczów w Ningbo widać, jak wyrównany jest to turniej. Wiele spotkań kończy się dopiero po tie-breakach.

Wraz z większa liczbą drużyn uczestniczących w rundzie eliminacyjnej, zwiększy się ilość zespołów, które zagrają w turnieju finałowym. W przyszłym sezonie zamiast sześciu w finale WGP zagra osiem najlepszych reprezentacji narodowych.

Rada World Grand Prix ustaliła również podział miejsc według kontynentów w przyszłym sezonie. W 2011 roku w tych rozgrywkach zagra pięć zespołów z Europy, trzy ze strefy NORCECA (Ameryka Północna i Środkowa) trzy zespoły z Ameryki Południowej oraz cztery z Azji. Szesnastą drużyną będzie zwycięzca barażu pomiędzy piątym zespołem azjatyckim a drużyną z Afryki. – Męskie zespoły z Afryki bardzo podniosły swój poziom dzięki udziałowi w Lidze Światowej. Myślę, że teraz powinniśmy dać szanse afrykańskim zespołom żeńskim – mówi Jizhong Wei. Wszystkie decyzje Rady WGP musi jeszcze zatwierdzić FIVB na spotkaniu w Rzymie, które odbędzie się 7 września.W przyszłorocznej edycji World Grand Prix udział już mają zapewniony reprezentacje Polski, Japonii, Chin, USA, Dominikany, Peru, Argentyny, Brazylii i Kuby. Pozostałe siedem drużyn zostanie wyłonionych w turniejach kwalifikacyjnych. Turnieje eliminacyjne zostaną rozegrane pomiędzy 5 a 21 sierpnia 2011 roku, a turniej finałowy w dniach 24-28 sierpnia w chińskim Macau.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved