Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rewolucja w Olympiakosie Pireus

Rewolucja w Olympiakosie Pireus

fot. archiwum

Tegoroczne lato było katastrofalne w skutkach dla greckiej siatkówki. Większość zespołów mierzy się z problemami natury ekonomicznej, przez co zmuszone były do znacznego zredukowania swoich budżetów i pożegnania się  z zagranicznymi gwiazdami.

Zespół Olympiakosu Pireus w obecnym okienku transferowym wymienił swoich wszystkich zagranicznych graczy. Znakomici siatkarze: Tischer, Kunnari i Leonardo Caldeira opuścili drużynę. Nowy szkoleniowiec Olympiakosu, Flavio Gulinelli, mając do wykorzystania znacznie niższy budżet niż w latach poprzednich, sprowadził do mistrza Grecji bułgarskiego rozgrywającego – Andreja Żekowa (poprzednio EA Patron), czeskiego środkowego – Jiriego Krala (wcześniej Iraklis Saloniki), oraz ściągnął z zagranicy amerykańskiego przyjmującego Jaysona Jablonskiego (Zinella Blogna – Serie A2) i kubańskiego przyjmującego – Rolando Jurquina Despaigne (Santiago De Cuba). Poza tym Olympiakos doszedł do porozumienia z najlepszym młodym greckim siatkarzem poprzedniego sezonu – Andrea Fragosem z drużyny Panelliniosu. Do drużyny z Aten wrócił ponadto grecki środkowy bloku Papazoglou, oraz niezwykle utalentowany rozgrywający młodego pokolenia, Filipov.

Do zalet tej odmłodzonej drużyny zaliczyć będzie można bardzo mocną pierwszą linię, którą tworzyć będą Andreadis, Kral, oraz Papazoglou i bardzo skuteczna para przyjmujących – Jayson Jablonsky oraz Rolando Jurquin Despagne. Na pozycji rozgrywającego Andrej Żekow wyróżnia się doświadczeniem, a jego zmiennik, Filipov, talentem do organizacji gry swojego zespołu.

Wad można upatrywać jednak w braku doświadczenia wielu zawodników Olimpiakosu. Poza tym problemem może być jakość przyjęcia, po tym jak zespół opuścili libero Stefanou i fiński przyjmujący Olli Kunnari. Po przekątnej Mitar Tzouris spróbuje pomóc zapomnieć fanom Pireusu o jego poprzedniku – wielkim Ivanie Miljkoviciu. Poza tym krążą plotki o nieoczekiwanej kontuzji Żekowa, lecz lekarze drużyny twierdzą, że nie ma powodu do większych obaw.Mimo tego, że Olympiakos wciąż posiada większy budżet od innych greckich zespołów, trener Flavio Gulinelli i jego zawodnicy będą musieli wykonać wielką pracę, by zdobyć trzecie mistrzostwo Grecji z rzędu.

źródło: inf. własna, volleycountry.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved