Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Radomianie wygrali pierwszy sparing

Radomianie wygrali pierwszy sparing

Siatkarze Jadaru Radom szlifują formę przed zbliżającym się sezonem. W pierwszym meczu sparingowym radomianie pokonali w czterech setach STS Skarżysko-Kamienna. Ekipa Jadaru dominowała przez większość spotkania.

STS Skarżysko-Kamienna stawił opór rywalom jedynie w pierwszym secie. Goście zdołali wypracować czteropunktową przewagę, którą utrzymali aż do stanu 18:14. Wówczas znakomity występ Pawła Mikołajczaka w polu zagrywki pomógł radomianom uzyskać remis. W końcówce drużyny walczyły punkt za punkt. Ostatnie słowo należało do radomian, którzy zwyciężyli 26:24. W następnych trzech partiach dominacja Jadaru była już bardzo wyraźna. Po spotkaniu trener Dominik Kwapisiewicz wyraził nie krył zadowolenia zarówno z gry jak i obecnej formy zawodników. – Fizycznie wytrzymali cztery sety. Trzeba pamiętać, że przerzucili na siłowni po kilkanaście ton i na pewno jeszcze to odczuwają, stąd braki w szybkości i skoczności. Zależało mi na sprawdzeniu gry w polu, obrony i gry blokiem. Jest nieźle – stwierdził szkoleniowiec Jadaru.

Jadar Radom – STS Skarżysko-Kamienna 4:0
(26:24, 25:14, 25:15, 25:18)

źródło: echodnia.eu, inf. własna