Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pracowity tydzień siatkarzy z Wielunia

Pracowity tydzień siatkarzy z Wielunia

fot. archiwum

Siatkarze Pamapolu, po intensywnych przygotowaniach do nowego sezonu w Wieluniu, ruszają na obóz do Kielnarowej, gdzie prócz wyczerpujących treningów rozegrają też trzy spotkania sparingowe. W dwóch z nich rywalami Siatkarza będą zespoły z PlusLigi.

Podopieczni Dariusza Marszałka i Shuichi Mizuno już prawie w komplecie, jeszcze bez Kubańczyka Ariela Gila, rozegrają już w poniedziałek pierwsze spotkanie z Fartem Kielce, który w ostatnim spotkaniu sparingowym dał lekcje siatkówki Slavii Svidnik pokonując ją dwukrotnie. W środę natomiast wielunianie zagrają z drugoligowym MKS Wisłok Strzyżów, a w sobotę przeciwnik będzie już z najwyższej półki. Podopieczni Ljubo Trawicy będą starali się wskazać Pamapolowi jego miejsce w szyku podobnie jak uczynili to w zeszłym sezonie.

Działacze Pamapolu trzymają natomiast w tajemnicy kogo ze środkowych zatrudnią w miejsce Kubańczyka. Mówi się o wielkim hicie transferowym który nastąpi dopiero po mistrzostwach świata. Jeśli chodzi o nowe nabytki Siatkarza najlepiej na parkiecie prezentuje się Serhij Antonowicz, którego gra na parkiecie w porównaniu z zeszłorocznym nabytkiem wieluńskich działaczy – Danielem Ferreirą wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Nadal natomiast nie opuszczają klubu z Wielunia kłopoty finansowe. Klub w dalszym ciągu pozostaje bez drugiego sponsora tytularnego a do publicznych wiadomości prezes Dąbrowny nie podaje sprawy złożenia do sądu wniosków o egzekucje należności przez Damiana Dacewicza czy Marcina Nowaka. Coraz częstsze pogłoski o niewypłacalności klubu na pewno nie wpływają mobilizująco na ewentualnych kandydatów do gry czy też obecnych graczy.
Zbliżający się koniec pierwszego okresu przygotowawczego Pamapolu Siatkarz Wieluń, był okazją do jego podsumowania. Swoimi uwagami i planami na przyszłość podzielił się trener Dariusz Marszałek w wywiadzie dla oficjalnej strony zespołu.

Minęły pierwsze cztery tygodnie treningu, jak oceniasz dotychczasowe przygotowania?

Dariusz Marszałek: Jestem zadowolony z zawodników, z tego co się tutaj w Wieluniu dzieje i wokół nas. Pewne trudności, które się zdarzają zawsze na początku, po wakacjach są bardzo szybko naprawiane i na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że mamy w 95% wszystko co nam jest potrzebne, włącznie z możliwością trenowania nie tylko na hali, ale również na siłowni. Jestem zadowolony z każdego z zawodników z osobna. Ci nowi, którzy dołączyli do zespołu, pokazują, że były to właściwe decyzje Zarządu i dobre zakupy. Wszyscy obcokrajowcy to reprezentanci swoich krajów. Patrzę pozytywnie na to co będzie działo się później.

Kiedy planujecie pierwsze mecze sparingowe, bo już dzisiaj (28.08.2010) wyjeżdżacie na tygodniowy obóz do Kielnarowej?

Jesteśmy w tej chwili w czwartym tygodniu pierwszego 6-cio tygodniowego cyklu szkoleniowego, jest to okres bardzo ciężkiej pracy tzw. "ładowanie akumulatorów", jest dużo wytrzymałości, dużo siły. Przebywając w jednym miejscu jest wskazane, aby opuścić miejsce pobytu, zmienić otoczenie kontynuując naszą pracę. Czwarty i piąty tydzień tej 6-cio tygodniówki jest najcięższym fizycznie i psychicznie okresem. Uważam, że właściwe jest opuścić Wieluń przynajmniej na tydzień. Przebywając w Kielnarowej mamy też okazję rozegrać pierwsze mecze kontrolne. Nie spodziewam się wielkiej formy i super grania, bo na to jeszcze nie czas. Już w poniedziałek (30.08.2010) zagramy z Fartem Kielce, który kończy pobyt w Kielnarowej, w środę 01.09.2010 z drugoligowym zespołem z MKS Wisłok Strzyżów. Jestem umówiony również z trenerem Travicą na sobotnie (04.09.2010) spotkanie z zespołem Resovii. Po tygodniu w Kielnarowej wracamy do Wielunia. Pozostaje 6-ty tydzień przygotowań, następnie drugi okres sześciotygodniowy. poprzedzający już start PlusLigi. W tym drugim okresie schodzimy już z biegania, wytrzymałości, "wpuszczamy trochę świeżego powietrza", szukamy świeżości, zmieniamy ciężki trening na granie, ograniczamy trening siłowy. Środy i soboty będziemy wykorzystywać na mecze kontrolne. Praktycznie mamy już zaplanowane wszystkie środy i soboty, aż do 23.10.2010 roku.

W jakich turniejach będziecie brać udział w końcowym okresie przygotowań?

– Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi weźmiemy udział w turnieju w Oleśnicy razem z zespołami ZAKSY Kędzierzyn Koźle, Farta Kielce, EVIVO Duren (Niemcy). Wcześniej będziemy uczestniczyć w turnieju w Krośnie. Będzie to 5-ty tydzień drugiego okresu treningowego. W Krośnie spotkamy się ponownie z Fartem Kielce, Resovią Rzeszów i mistrzem Słowacji VK Chemes Humenné . Wszystkie środy i soboty poprzedzające rozpoczęcie rozgrywek będą wykorzystane na mecze kontrolne między innymi ze Skrą Bełchatów, Jastrzębskim Weglem i Jadarem Radom. Większość tych meczy zostanie rozegrana na miejscu w Wieluniu.

Wszyscy wiemy, że brakuje w zespole Siatkarza Wieluń jednego środkowego bloku. Czy wiadomo co dzieje się z Kubańczykiem i czy w przypadku gdy nie pojawi się on w Wieluniu jest inne alternatywne rozwiązanie?

– Z Kubańczykiem mamy podpisaną umowę wstępna, ale skoro nie ma go do dnia dzisiejszego już rozglądamy się za innym zawodnikiem. Mogę uspokoić wszystkich i zapewnić, że będzie nowy zawodnik tej samej klasy co Ariel, a może nawet lepszy.

źródło: inf. własna, siatkarz.eu

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved