Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Skowrońska-Dolata o Fenerbahce i leczeniu kontuzji

Katarzyna Skowrońska-Dolata o Fenerbahce i leczeniu kontuzji

fot. archiwum

- Zagram w jednym z najsilniejszych zespołów w Europie, z najwyższym kontraktem, jaki kiedykolwiek podpisałam. Chcę wygrać Ligę Mistrzyń i godziwie zarobić - Katarzyna Skowrońska-Dolata opowiada o  transferze do Fenerbahce i zeszłorocznej kontuzji.

Jest to jedno z najbardziej gorzkich doświadczeń, jakie mnie do tej pory spotkało – opowiada o swojej ubiegłorocznej kontuzji ścięgna Achillesa i leczeniu Katarzyna Skowrońska-Dolata.Noga dokuczała od kilkunastu miesięcy, ale nie chciałam kłaść się na stół operacyjny. Szwy nie zawsze dobrze się goją. Wybrałam serię bardzo bolesnych zastrzyków wykonanych z mojej krwi. Przeszłam cztery serie po 130 zastrzyków miesięcznie. Lekarz, który mi to robił, mówił, że mężczyźni przy tym zabiegu wrzeszczą, płaczą, wariują. W ogóle podobno faceci są mniej odporni na ból, fachowo mówiąc, mają niższy próg bólu niż kobiety. Wracając do tych zastrzyków, to bez znieczulenia dostałam swoje krwinki. Szybko pojawił się stan zapalny, który musiałam sama zwalczyć, przetrwać dwie doby bez środków przeciwbólowych.

Reprezentantka Polski przyznaje, że nigdy nie zdecydowałaby się na grę na blokadzie. – Niektóre zawodniczki stosowały takie środki znieczulające, jak u dentysty. Wolę grać z bólem, on wyznacza mi granicę. W pierwszym roku w Pesaro, kiedy zdobywałyśmy mistrzostwo Włoch, grałam na zastrzykach przeciwbólowych. Zmieniano mi tylko ich rodzaj, żebym przypadkiem się nie przyzwyczaiła. To było moje świadome ryzyko – wspomina.

Od przyszłego sezonu Katarzyna Skowrońska-Dolata będzie zawodniczką tureckiego Fenerbahce Stambuł. – To była spontaniczna decyzja. Miałam jeszcze rok kontraktu ze Scavolini Pesaro i nie zakładałam odejścia z klubu. Wiosną kupiłam mieszkanie nad morzem, ładnie umeblowałam i… nie zdążyłam się nim nacieszyć. Na razie korzysta z niego moja rodzina. Nigdy nie rozmawiam z innymi klubami przed zakończeniem sezonu, tak było też tym razem. Ofertę z Fenerbahce menedżer dostarczył mi po sezonie, tak jak zwykle się umawiamy. Odrzuciłam ją od razu – twierdzi siatkarka. Turecki klub jednak nie odpuszczał. – W Pesaro miałam usystematyzowane życie prywatne oraz sportowe i nie brałam pod uwagę przenosin do Fenerbahce. Nie miałam z nimi bezpośredniego kontaktu, menedżer informował mnie o tym, co się dzieje. Powiedziałam mu o sumie, jaką chcę, i jeżeli oferta dojdzie do niej, to zamykam oczy i idę. Turcy trzy razy podbijali stawkę. Kwotę wykupu ze Scavolini miałam ustaloną w kontrakcie, to była bardzo mała suma. Działacze zgodzili się na nią pod warunkiem, że ewentualny nowy klub będzie spoza Włoch. To było takie moje zabezpieczenie na wypadek, gdybym dostała życiową ofertę.W końcu taka oferta się pojawiła. – Nie mogłam jej odrzucić. Ciężko było rozstać się z Włochami, choć tak naprawdę się z nimi nie rozstaję. Mam gdzie wrócić, zostawiam tam przyjaciół i mieszkanie. Sentyment do tego kraju zostanie na zawsze, pięć lat z życia nie można tak po prostu wytrzeć gumką. Opuszczam ligę, która dużo mnie nauczyła, ale nie przechodzę na emeryturę sportową, jak już słyszałam. Zagram w jednym z najsilniejszych zespołów w Europie, z najwyższym kontraktem, jaki kiedykolwiek podpisałam. Pytaliście o moją motywację. Chcę wygrać Ligę Mistrzyń i godziwie zarobić – mówi Skowrońska-Dolata. – Nie jadę tam, żeby być najlepsza w Turcji. W porównaniu do mistrzostwa Włoch, które zdobyłam dwa razy, nie będzie to imponujące osiągnięcie, aczkolwiek miłe wyróżnienie. Klub jest budowany pod kątem zwycięstwa w Lidze Mistrzyń. Gra w nim wiele fantastycznych zawodniczek, które prowadzi wspaniały dyrygent, trener Ze Roberto. Swój transfer konsultowałam z innymi dziewczynami, które wcześniej grały w Fenerbahce. Chwalą profesjonalne podejście, także wypłacalność. W klubie od wielu lat nie było problemów finansowych.

Cały wywiad w Magazynie Sportowym, dodatku do Przeglądu Sportowego

źródło: Magazyn Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved