Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadeci kończą zwycięstwem

Kadeci kończą zwycięstwem

fot. archiwum

W ostatnim  meczu sparingowym z Włochami, młodzi Polacy pokonali rywali po czterosetowej walce. Jak serię spotkań rozegranych na Półwyspie Apenińskim ocenia trener? - Możemy być zadowoleni z wyjazdu i postawy naszego zespołu - powiedział Maciej Zendeł.

Czwarty towarzyski mecz z Włochami polscy kadeci wygrali 3:1. – Zwyciężyliśmy po dobrej grze. No może z wyjątkiem pierwszego seta, w którym w pewnym momencie przegrywaliśmy 20:11. Mimo, że w końcówce nawiązaliśmy z rywalem walkę, to nie udało nam się już wygrać tej partii, którą oddaliśmy do 22. Następne trzy sety już wygraliśmy. Chcieliśmy także rozegrać piątego, ale Włosi się nie zgodzili. Kapitalny mecz zagrał dziś Łukasz Łapszyński, który z bardzo dobrej strony pokazał się zarówno w ataku, jak i na zagrywce. Myślę, że głównie dzięki jego świetnej postawie wygraliśmy to spotkanie. To zresztą najlepszy zawodnik naszego zespołu na przestrzeni tych czterech rozegranych meczów – powiedział szkoleniowiec Polaków, Maciej Zendeł.

Sparingi z Włochami kończą okres letnich zgrupowań polskich juniorów. Jak serię czterech potyczek z Włochami ocenia trener? – Możemy być zadowoleni z wyjazdu i postawy naszego zespołu, mimo tego, że wcale nie było łatwo. Temperatura na co dzień przekraczała 40 stopni, a warunki były iście koszarowe. Trzy zwycięstwa na cztery mecze to jednak bardzo dobry bilans. Nasza drużyna na tle tak niewygodnych rywali zaprezentowała się naprawdę dobrze – stwierdził Maciej Zendeł.

Jutro polscy kadeci zameldują się już w Polsce. – Lądujemy w kraju o 12.40., potem mamy tydzień wolnego i piątego września rozpoczynamy naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale – powiedział trener. Kolejnym turniejem, który czeka młodych Polaków jest EEVZA. – Przygotowania do tej imprezy będziemy prowadzili już w ramach szkoły. Mamy zaplanowany mecz z Niemcami w październiku, a potem wyjeżdżamy na EEVZĘ. Na początku grudnia zagramy turniej w Bułgarii, a w dniach 19-23 grudnia jedziemy do Czech na dwa mecze. Potem będziemy skupiać się już głównie na przygotowaniu do kwalifikacji do mistrzostw Europy, które w styczniu rozegramy w Tallinie – powiedział na zakończenie szkoleniowiec.

* Rozmawiała Katarzyna Biernacka – Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved