Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Juniorzy przed pierwszym meczem MEJ z Turcją

Juniorzy przed pierwszym meczem MEJ z Turcją

fot. archiwum

Dzisiaj w swoim inauguracyjnym meczu finałów ME juniorów podopieczni Grzegorza Rysia zamierzą się z Turcją. - To będzie dla nas trudny mecz, ponieważ nigdy nie graliśmy przeciwko tej drużynie i nie znamy jej możliwości - mówi selekcjoner reprezentacji.

Wczoraj po południu biało-czerwoni odbyli swój pierwszy trening w hali meczowej. Obiekt sportowy w Bobrujsku pełni na co dzień funkcję lodowiska, służącego lokalnej drużynie hokejowej. Przystosowany został jednak przez organizatorów bardzo dobrze do potrzeb turnieju siatkarskiego. Juniorzy nie mogą narzekać – będą rywalizować w dość komfortowych warunkach. – Hala jest świetnie wyposażona – przyznaje trener Wiktor Bronsky – ale to nic dziwnego – prezydent Białorusi to zapalony hokeista.

Przed treningiem Polaków w hali ćwiczyli reprezentanci Turcji. Polscy juniorzy mieli zatem okazję z bliska przyjrzeć się dyspozycji swoich pierwszych rywali. Co zatem wiedzą o naszych przeciwnikach? – Z tego co było widać podczas treningu to nie są faceci, którzy nie mają pojęcia o siatkówce, sporo potrafią i trzeba będzie z nimi mocno powalczyć – mówi środkowy kadry Tomasz Kalembka.

Pierwsze spotkania turnieju nigdy nie są łatwe, bo każdej z drużyn bardzo zależy na zwycięstwie. Gdy wygrywasz pierwszy mecz w znacznie lepszym nastroju zaczynasz przygotowywać się do kolejnego – to całkowicie normalne – mówi trener Grzegorz Ryś.Mecz z Turcją będzie dla nas trudny również z innego powodu – nigdy nie graliśmy przeciwko tej drużynie i nie znamy jej możliwości. Posiadamy, co prawda, materiał video z jednego z meczów kwalifikacji, ale nie wiemy na ile pokrywa się on z aktualną dyspozycją tej drużyny. Wszystko okaże się dopiero po pierwszym secie. Wtedy będziemy wiedzieć czy trzeba kontynuować zakładaną taktykę, czy podejmować na bieżąco nowe decyzje.Sporym pocieszeniem jest fakt, że i Turcy nie będą mieli łatwego zdania przy ustalaniu taktyki na mecz z biało-czerwonymi. – W porównaniu z turniejem kwalifikacyjnym nastąpiło w naszej drużynie sporo zmian. Wymienionych zostało aż pięciu zawodników i to na istotnych pozycjach. Inny libero, środkowy, przyjmujący… Nasi rywale też będą mieli trudny orzech do zgryzienia. Jesteśmy dla nich, w pewnym sensie, taką samą zagadką jak oni dla nas.

Autorem jest Katarzyna Biernacka – pzps.pl

Zobacz również:
Terminarz spotkań Polaków na ME juniorów

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved