Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dwa pierwsze sparingi Skawy AZS UEK Kraków

Dwa pierwsze sparingi Skawy AZS UEK Kraków

fot. archiwum

Wygraną 3:1 oraz remisem 2:2 zakończyły się towarzyskie mecze Elitesek Skawy AZS UEK z Szóstką Biłgoraj. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim spotkaniu nie brakowało efektownych ataków i długich wymian, ale także błędów własnych i nieporozumień.

Trzy z czterech partii wtorkowego pojedynku miały niemal bliźniaczy przebieg. UEK zaczynał od prowadzenia 4:0, które w połowie seta wzrastało nawet do 9 „oczek". Gospodynie popisywały się dobrymi, mocnymi atakami, ale szczególnie imponowały grą w obronie. Jedynie trzeci set od samego początku miał wyrównany przebieg. Żadna z drużyn nie potrafiła w nim wyraźnie zaznaczyć swojej przewagi. Jego losy rozstrzygnęły się w końcowym fragmencie, kiedy to Szóstka zyskała 2-3 punkty przewagi, których nie oddała już do końca. W pozostałych setach wszystkie atuty były po stronie ekonomistek.

Poranna pora środowego meczu najwyraźniej nie sprzyjała reprezentantkom Uniwersytetu Ekonomicznego, które rozpoczęły mecz dużą ilością niedokładnych zagrań. Z kolei Szóstka odnalazła swój rytm gry i zaczęła punktować każdy błąd rywalek, co w efekcie dało jej spokojne zwycięstwo w pierwszym secie. W dwóch kolejnych górą ponownie Skawa, głównie dzięki dobrej grze w obronie i skutecznych kontrach. Nie podłamało to jednak przyjezdnych, które ambitnie walczyły do samego końca, ustrzegły się błędów własnych, które były „języczkiem u wagi" w secie trzecim i w efekcie wygrały ostatnią partię. Tym samym mecz zakończył się remisem.

Wtorek, 24 sierpnia
Skawa AZS UE Kraków – BKS Szóstka Biłgoraj 3:1
(25:19, 25:17, 22:25, 25:16)Środa, 25 sierpnia
Skawa AZS UE Kraków – BKS Szóstka Biłgoraj 2:2
(18:25, 25:20, 25:19, 20:25)

źródło: azsskawauek.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved