Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Świetny występ Urban i Wiatr, ostatecznie miejsca 13-16

WT Haga: Świetny występ Urban i Wiatr, ostatecznie miejsca 13-16

Doskonale radzą sobie Polki w turnieju głównym World Tour w Hadze. Nasze siatkarki pokonały rozstawioną z nr 4. amerykańską parę Kessy/Ross. W kolejnym meczu przegrały niestety z Holenderkami i ostatecznie zostały sklasyfikowane na miejscach 13-16.

Po świetnym występie w kwalifikacjach, wczorajszej przegranej z Chinkami i zwycięstwie z wyżej rozstawionymi Australijkami Bawden/Palmer polskie siatkarki znów zaskakują wyśmienita formą w Hadze. Dziś rano Katarzyna Urban i Joanna Wiatr pokonały rozstawione z numerem 4. w tym turnieju Amerykanki Jennifer Kessy-Boss i April Ross. Mecz miał bardzo zacięty i dramatyczny przebieg, a wszystkie sety skończyły się na przewagi. Pierwszego nasze siatkarki przegrały dość nieszczęśliwie 22:24, w drugim po ciężkiej walce zdołały pokonać zawodniczki z USA 23:21. W tie-breaku znów po zaciętej końcówce lepsze okazały się Polki, które po zwycięstwie 16:14 wyeliminowały rywalki z turnieju i awansowały do czołowej szesnastki turnieju.

Kolejnym przeciwnikiem naszej pary był holenderski duet Merel Mooren/Rebekka Kadijk. Tym razem Polki niezbyt dobrze rozpoczęły spotkanie i przegrały pierwszego seta do 14. W drugiej partii nawiązały z rywalkami wyrównaną walkę, niestety, po zaciętej końcówce przegrały na przewagi 22:24. Była to druga porażką naszych siatkarek w turnieju głównym, która spowodowała, że pożegnały się już z Hagą zajmując ostatecznie miejsca 13-16.

Przegrani na miejscach 17-24
Urban/Wiatr POL [30] – Kessy-/Ross USA [4] 2:1
(22:24, 23:21, 16:14)

Przegrani na miejscach 13-16
Urban/Wiatr POL [30] – Mooren/Kadijk R. NED [27] 0:2
(14:21, 22:24)