Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Świderski nie pojedzie na MŚ

Świderski nie pojedzie na MŚ

fot. archiwum

Zapadła już ostateczna decyzja dotycząca udziału Sebastiana Świderskiego w najważniejszej imprezie tego sezonu. - Nie mam żalu, rozumiem Daniela Castellaniego - mówi w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego doświadczony przyjmujący.

Selekcjoner reprezentacji Daniel Castellani podjął ostateczną decyzję dotycząca Sebastiana Świderskiego. Ten bardzo doświadczony przyjmujący, dobry duch drużyny, nie pojedzie do Italii na siatkarski mundial. – Pewnie, że jest mi przykro. Zabrakło mi kilku dni, może tygodni, żeby przekonać do siebie trenera, żeby nadrobić stracony z powodu kontuzji czas – powiedział Kamilowi Drągowi Sebastian Świderski. Kontuzja ścięgna Achillesa to bardzo poważna sprawa. Nie da się po tak długim rozbracie z siatkówką wrócić od razu do formy, która pozwoliłaby na udział w mistrzostwach świata. Przekonał się o tym zawodnik, który będzie w najbliższym sezonie ligowym reprezentował zespół z Kędzierzyna-Koźla.

Coraz częściej siatkarze mówią głośno o tym, że ich organizmy są zbyt mocno obciążone koniecznością rozgrywania dużej ilości spotkań. – Żeby nie skończyło się tak, że zawodnicy zaczną odmawiać gry w reprezentacji. Nie dlatego, że im nie będzie zależało, ale dlatego, że nie będą w stanie pogodzić występów w klubie z grą w drużynie narodowej – mówi Świderski.

Więcej w Przeglądzie Sportowym
Rozmawiał Kamil Drągźródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved