Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME-U23: Kołosińska i Gałek na miejscu 7., druga para wciąż walczy

ME-U23: Kołosińska i Gałek na miejscu 7., druga para wciąż walczy

Od zwycięstwa rozpoczęły piątkowe zmagania w ME do lat 23 Kinga Kołosińska i Beata Gałek, niestety, kolejny mecz przegrały i odpadły z turnieju. Karolina Sowała i Monika Brzostek po porażce z Czeszkami mają jeszcze jedną szansę na awans do półfinału.

Kinga Kołosińska i Beata Gałek mają już w turnieju głównym jedną porażkę na koncie, dlatego każdy mecz teraz jest dla nich niezwykle ważny. W piątek rano nasze zawodniczki pokonały grecką parę Magkanari/Metheniti i awansowały od czołowej ósemki turnieju. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo. Pierwszego seta nasze zawodniczki przegrały na przewagi, w drugim, równie zaciętym wygrały 23:21. Dopiero w tie-breaku udało im się osiągnąć większą przewagę nad rywalkami i pokonać je do 7.
W kolejnym meczu o wejście do ćwierćfinału Kołosińska i Gałek zmierzyły się z Włoszkami Menegatti/Giombini. Wygrana dawała im możliwość zmierzenia się z druga polską parą. Pierwszego seta Polki przegrały dość szybko do 15, jednak po drugim secie, wygranym do 15, nadzieja wstąpiła w serca naszych zawodniczek. Niestety, w tie-breaku polskie siatkarki uległy rywalkom 9:15 i pożegnały się już z turniejem. Kinga Kołosińska i Beata Gałek na mistrzostwach Europy do lat 23 zostały sklasyfikowane na miejscach 7-8.

W III rundzie turnieju Karolina Sowała i Monika Brzostek grały z Czeszkami Kolocova/Slukova, a stawką meczu był awans do półfinału. Niestety, nasze zawodniczki musiały uznać wyższość rozstawionych z numerem 1. rywalek i uległy w setach do 16 i 15. Teraz Sowała i Brzostek będą miały jeszcze jedną szanse awansu do czołowej czwórki. Ich rywalkami będą pogromczynie Kołosińskiej i Gałek – Włoszki Menegatti/Giombini.