Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Korea Południowa wywalczyła awans do Ligi Światowej 2011

Korea Południowa wywalczyła awans do Ligi Światowej 2011

Drużyna Korei po dwukrotnym pokonaniu Japonii w stosunku 3:1 wywalczyła sobie awans do Ligi Światowej na przyszły sezon. O ostatnie miejsce w tych prestiżowych rozgrywkach powalczą ekipy Chin i Portoryko.

Japończycy w I rundzie eliminacji do LŚ 2011 bez problemów pokonali Tunezję nie tracąc nawet seta. W walce z Koreą, której stawką był już bezpośredni awans do tych prestiżowych rozgrywek tak "różowo" już jednak nie było. Podopieczni Tatsuya Uety dwukrotnie przegrali na własnym parkiecie w Nagano z drużyną Shin Chi-Yonga 1:3. Co ciekawe oba spotkania trwały identycznie po 2 godziny i 1 minutę. – To były bardzo trudne mecze. Wyrażam szacunek dla rywali. Japonia i Korea prawie zawsze prezentowały zbliżony poziom i bardzo się cieszę, że będzie nam dane rywalizować w Lidze Światowej. To dobrze rokuje na przyszłość – powiedział po drugim zwycięskim meczu trener Koreańczyków. Zaś selekcjoner Japonii Tatsuya Ueta dodał: Nie graliśmy stabilnie ani w odbiorze, ani w ataku. Moja gwiazda Kunihiro Shimizu nie był najlepiej dysponowany. Nie potrafił w pełni wykorzystać mocy w wyskoku.

W walce o ostanie miejsce w najbliższych rozgrywkach Ligi Światowej powalczą zespoły Portoryko, które w pierwszej rundzie pokonało dwukrotnie Portugalię 3:1 oraz Chin. Chińczycy walkę o awans rozpoczną podobnie jak Koreańczycy od II fazy. Dwa spotkania zostaną rozegrane w portorykańskim San Juan.

Japonia – Korea Płd. 1:3
(20:25, 25:20, 27:29, 21:25)

(25:23, 23:25, 24:26, 22:25)

źródło: FIVB, inf. własna