Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Avia Świdnik wraca do grania

I liga: Avia Świdnik wraca do grania

fot. archiwum

Trzy pierwszoligowe drużyny wezmą udział w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki. W weekend swoje przygotowanie do sezonu sprawdzą Avia Świdnik, Ślepsk Suwałki i Pekpol Ostrołęka. Dołączy do nich przedstawiciel II ligi - Camper Wyszków.

Dla świdniczan to pierwsze mecze kontrolne. Za zawodnikami jest ciężki trening, jaki przeszli podczas górskiego obozu, zatem, jak sami przyznają, nie należy się spodziewać, że zagrają wybitne zawody.

– Będzie okazja przekonać się, na jakim etapie tak naprawdę jesteśmy. Nie ma co jednak spodziewać się cudów. Jesteśmy trochę zmęczeni. Nogi czują jeszcze trudy słowackich gór – zapowiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą libero Avii Mariusz Kowalski. Jednocześnie zauważył, że ten sezon będzie bardzo trudny, bo poziom zespołów w I lidze się wyrównał.

– Wszyscy nasi konkurenci rzeczywiście solidnie się wzmocnili. Na pewno nie będzie tak, jak w ostatnim roku, kiedy długo przed końcem rundy zasadniczej zapewniliśmy sobie grę w play-offach – wtórował zawodnikowi trener świdniczan Krzysztof Lemieszek. Szkoleniowiec Avii z żalem wspomniał także o zaplanowanym na 10-12 września Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik. Wiadomo już, że impreza nie odbędzie się w Lublinie.– Chcieliśmy się tam pokazać. Niestety nie ma na to szans. Nie chcę opowiadać o szczegółach. Szkoda, bo planowaliśmy bardzo interesującą dla kibiców obsadę. Miały przyjechać Politechnika Warszawska, Resovia Rzeszów i Fart Kielce z PlusLigi – żałuje Lemieszek. Przyznał jednak, że wciąż prowadzone są rozmowy z tymi zespołami i wciąż jest nadzieja, że zjawią się na turnieju.

*więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved