Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Wyższa skuteczność Canarinhes w grze na siatce

Wyższa skuteczność Canarinhes w grze na siatce

Blisko 50% efektywności w ataku i znaczna aktywność w bloku pozwoliły Brazylijkom swobodnie kontrolować grę i pewnie zwyciężyć 3:1. Polskie atakujące, podobnie jak w spotkaniu z USA, miały problemy z kończeniem akcji, co ponownie wykorzystały rywalki.

Po raz kolejny bardzo dobre spotkanie w biało-czerwonych barwach rozegrała Anna Barańska. Polska przyjmująca w czterech setach zdobyła łącznie 19 punktów, z czego 18 ‚oczek’ było efektem zagrań w ataku. Uznawana za liderkę zespołu Barańska popełniła tylko jeden bezpośredni błąd w tym elemencie kończąc 50% otrzymanych piłek (18 punktów na 36 ataków), pozostałe 17 zagrań zostało wybronione przez przyjmujące Brazylii. Średni rezultat podopiecznych Jerzego Matlaka w statystykach skuteczności jest jednak niższy niż noty Anny Barańskiej, ogólnie polskie atakujące miały 135 piłek, z czego na punkty zamieniły 53 (nota 39,26%). Na drugiej pozycji w zestawieniu za Barańską uplasowała się Katarzyna Skowrońska-Dolata z rezultatem 42,31%, a na trzeciej – Karolina Kosek (37,5%).

W tym elemencie siatkarskiego rzemiosła wykształciła się spora przewaga Brazylijek, aż dwie atakujące Canarinhes zaznaczyły swoją obecność na boisku 60% skutecznością. Sheilla Castro z 25 ataków zdobyła 15 punktów, popełniając, podobnie jak Anna Barańska, tylko jeden błąd własny. Castro została również najlepiej punktującą swojego zespołu, dołączając do zakończonych ataków ‚oczka’ zdobyte w bloku i na zagrywce. Drugą z zawodniczek o tak wysokim procencie efektywnych zagrań była Fabiana Claudino, zdobywając 15 punktów, z czego 12 ‚oczek’ (w 20 próbach) w ataku. Przy tak korzystnych notach indywidualnych średnia zespołu ukształtowała się na poziomie 50,88%.

Swoją dobrą grę na siatce reprezentantki Brazylii kontynuowały również w bloku. Nasze reprezentantki 13 razy zostały zatrzymane przez rywalki. W czołówce zestawienia z osiągnięciem po 3 bloki punktowe znalazły się Fabiana Claudino, Marianne Steinbrecher i Sheilla Castro, jedno ‚oczko’ mniej na swoim koncie zapisała Jaqueline Carvalho. Przy dodatkowych punktach zdobytych przez pozostałe zawodniczki średnia nota bloków na set wyniosła 3,25. Po drugiej stronie siatki, w polskim zespole, statystyczna ilość bloków na set kształtowała się na poziomie 2,0. W przypadku gry na siatce Polki mogą pochwalić się dorobkiem 8 bloków punktowych, z czego 3 ‚oczka’ były efektem gry Katarzyny Gajgał, dwukrotnie rywalki zatrzymała Agnieszka Bednarek-Kasza, a po jednym punkcie zdobyły Karolina Kosek, Anna Barańska i Katarzyna Skorupa.Wyniki obu ekip w polu serwisowym kształtowały się na podobnym poziomie. Podopieczne Jerzego Matlaka bezpośrednio z zagrywki zdobyły dwa punkty, po zagraniach Katarzyny Gajgał i Karoliny Kosek. Identyczny rezultat uzyskały Canarinhes, polskie przyjmujące dwukrotnie nie przyjęły zagrywek Castro.

O braku zdecydowanej przewagi na zagrywce najlepiej świadczą zbliżone noty za perfekcję w przyjęciu. Minimalna przewaga mogłaby wskazywać na naszą reprezentację, różnica była na tyle niewielka że nie miała wpływu na obraz gry. Z 70 piłek brazylijskie przyjmujące ‚w punkt’ przyjęły 33, uzyskując wynik 44,29% idealnego przyjęcia. Indywidualnie najlepszą średnią (41,18%) uzyskała Jaqueline Carvalho. Najlepszą Polka w tym elemencie była Karolina Kosek (25 przyjęć idealnych na 46 odbieranych piłek – 52,17%). Wynik utrzymany w granicach ok 50% to również rezultat Anny Barańskiej, dokładniej dzięki naszej przyjmującej polska rozgrywająca w 11 akcjach miała swobodę w wystawie, dzięki perfekcji w dograniu do siatki.

     Polska            Brazylia
Punkty: 1. Anna Barańska 19 pkt 1. Sheilla Castro 20 pkt
2. Karolina Kosek 11 2. Jaqueline Carvalho 16
Katarzyna Skowrońska 11 3. Fabiana Claudino 15
Atak:
1. Anna Barańska 18 pkt 1. Sheilla Castro 15 pkt
2. Katarzyna Skowrońska 11 2. Jaqueline Carvalho 14 3. Karolina Kosek 9 3. Fabiana Claudino 12
Blok:
1. Katarzyna Gajgał 3 pkt 1. Fabiana Claudino 3 pkt
2. Agnieszka Bednarek 2 Marianne Steinbrecher 3
3. Katarzyna Skorupa 1 Sheilla Castro 3
Zagrywka:
1. Katarzyna Gajgał 1 pkt 1. Sheilla Castro 2 pkt
Karolina Kosek 1

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved