Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Enrique De La Fuente: Jestem tutaj, by osiągnąć awans

Enrique De La Fuente: Jestem tutaj, by osiągnąć awans

fot. archiwum

Świeżo upieczony zawodnik Trefla Gdańsk, Enrique De La Fuente ma jasno określony cel na najbliższy sezon w gdańskim zespole - powrót w szeregi najlepszych w kraju. Wie, że nie będzie mu łatwo. - Gra w zespole, który chce awansować to bardzo trudna rzecz - mówi.

– Bardzo się cieszę, że Enrique do nas trafił. Wraz z małżonką spędzi najbliższy rok w Trójmieście. Mam nadzieję, że razem wywalczymy awans do ekstraklasy i w kolejnych latach będziemy walczyć dla Gdańska o medale mistrzostw Polski – powiedział na konferencji prasowej prezentującej nowego zawodnika prezes klubu, Kazimierz Wierzbicki.

O nadziejach powrotu do PlusLigi, pokładanych nie tylko w nowym zawodniku, wspomniał również Andrzej Trojanowski, dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012. – Od dawna staramy się odnowić siatkówkę w Gdańsku. Jak państwo wiedzą, wcześniej w zespole grał już wicemistrz świata, a także brązowi medaliści Mistrzostw Europy, w tym najlepszy libero Ligi Światowej – Marko Samardzić. Mamy pewne doświadczenie z wielkimi zawodnikami, jednak z takim siatkarzem, jakim jest Mistrz Europy, chyba jeszcze nie, więc jest to dla nas naprawdę wielki transfer. Mam nadzieję, że ta I liga to tylko etap przejściowy i że PlusLiga pojawi się niedługo w Gdańsku na stałe.

Zawsze prześladowały nas problemy ze zdrowiem. Jednak teraz ten pech się skończył i mam nadzieję, że w tym roku awansujemy do PlusLigi i w przyszłości, już na nowej hali na granicy Gdańska i Sopotu, będziemy walczyć o medale w ekstraklasie – dodał Kazimierz Wierzbicki.Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę grać w Gdańsku. Jestem tutaj po to by awansować, aby osiągnąć wyznaczony nam cel. Cieszę się, że klub darzy mnie takim zaufaniem, w tym ważnym projekcie, jakim jest powrót do ekstraklasy. Jest to dla zawodnika bardzo motywujące i budujące – powiedział na wstępie hiszpański przyjmujący.

– Te dwa projekty, awans Trefla Gdańsk i walka o medale w Atomie Treflu Sopot, są bardzo profesjonalne. Dodatkowo dają nam możliwość życia razem – dodała małżonka zawodnika Kinga Maculewicz.

Wcześniej przez dwa sezony grałem w I lidze, więc nie jest to dla mnie nowość. Jednak gra w zespole, który chce awansować to bardzo trudna rzecz. Jednak gdy ten awans już się wywalczy i kontynuuje się grę w tym zespole, to fakt, że się do tego awansu przyczyniło, daje ogromną przyjemność i satysfakcję – podkreślił Enrique.

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved