Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Urban i Wiatr pomyślnie przebrnęły przez kwalifikacje

WT Haga: Urban i Wiatr pomyślnie przebrnęły przez kwalifikacje

Agnieszka Wołoszyn i Olga Samul oraz Karolina Suwińska i Luiza Niemc odpadły już w I rundzie. kwalifikacji. Tylko Katarzyna Urban i Joanna Wiatr, które wygrały oba swoje mecze, awansowały do turnieju głównego World Tour w Hadze.

Trzy polskie żeńskie pary wystartowały w środę w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour. Aby uzyskać kwalifikację, trzeba przejść trzy rundy. Joanna Wiatr i Katarzyna Urban, najwyżej rozstawione z polskich par w rankingu, rozpoczęły grę od II rundy.

W I rundzie Agnieszka Wołoszyn w parze z Olgą Samul przegrały z hiszpańską parą Simon/Pazo. Pierwszego seta nasze zawodniczki przegrały po wyrównanej walce do 19, w drugim zdołały zdobyć już tylko 15 punktów i pożegnały się z turniejem. Karolina Suwińska i Luiza Niemc zmierzyły się w pierwszym meczu z Brytyjkami Brown/Herbert. Niestety, nasze zawodniczki powtórzyły dokładnie wyczyn swoich koleżanek i po przegranych setach do 19 i 15 odpadły z turnieju.

Aktualne mistrzynie Polski, Joanna Wiatr i Katarzyna Urban, w II rundzie kwalifikacji zagrały z austriacką para Pichler/Rimser. Nasze siatkarki wygrały to spotkanie w dwóch setach do 18 i 17 i dzięki temu awansowały do kolejnej rundy. W niej, w bezpośrednim meczu o awans do turnieju głównego zagrały z Norweżkami Vilde Solvoll/Ingrid Torlen. Polki wysoko wygrały pierwszego seta (do 12), w drugim zaś pokonały rywalki 21:17 i całe spotkanie padło ich łupem. Tym samym Joanna Wiatr i Katarzyna Urban zagrają w rozpoczynającym się jutro turnieju głównym.

W turnieju nie uczestniczą Karolina Sowała i Monika Brzostek, które wraz z Kingą Kołosińską i Beatą Gałek rozpoczynają dziś zmagania w mistrzostwach Europy do lat 23 w Grecji.