Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME-U23: Kądzioła i Szałankiewicz rozpoczęli od wygranych

ME-U23: Kądzioła i Szałankiewicz rozpoczęli od wygranych

fot. Mirosław Stroński

Jedyna nasza para występująca w finałach mistrzostw Europy do lat 23 siatkarzy plażowych rozpoczęła od zwycięstwa. W greckim Kos Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła pokonali holenderską parę Vismans/Vismans. Dziś Polacy grają jeszcze z Finami.

Bardzo dobrze rozpoczęli swoje występy w mistrzostwach Europy do lat 23 Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła. W pierwszym swoim spotkaniu w grupie B pokonali 2:0 Holendrów Vismans/Vismans w setach do 14 i 18.

W drugim środowym pojedynku z fińską parą Parviainen/Väisänen nasi siatkarze nie dali rywalom żadnych szans, wygrywając w dwóch krótkich setach do 10. To zwycięstwo zapewniło im już awans do kolejnej rundy, jutro czeka ich jeszcze mecz z reprezentantami Izraela Kopech-Alkoby, A.Cieszy fakt, że póki co chłopaki nie mają żadnych problemów, a przy okazji nie tracą sił i nie rozgrywają długich spotkań – skomentował trener polskiej pary, Sławomir Robert.

W drugim dzisiejszym meczu Michał i Kuba mieli wszystko pod kontrolą. Obaj zagrali bardzo dobrze na zagrywce i należą się im słowa pochwały. Trzeba jednak podkreślić, że rywalizacja grupowa to dopiero "wstęp" przed najważniejszymi meczami. Jeśli zajmiemy pierwsze miejsce w grupie, będziemy mieli dobre rozstawienie i w kolejnej fazie trafimy na parę, która w innej grupie sklasyfikowana będzie na trzeciej pozycji – twierdzi szkoleniowiec naszej pary.Nasi reprezentanci są zdecydowanymi faworytami do pierwszego miejsca w grupie. – Nie popadamy w hurraoptymizm, dlatego do jutrzejszego spotkania musimy podejść spokojnie, z taką samą koncentracją – mówi Sławomir Robert.

grupa B:

Kopech/Alkoby, A. ISR [11] – Parviainen/Väisänen FIN [14] 2:0
(21:13, 21:19)
Kądzioła/Szałankiewicz POL [2] – Vismans/Vismans NED [23] 2:0
(21:14, 21:18)
Kopech/Alkoby, A. ISR [11] – Vismans/Vismans NED [23] 1:2
(13:21, 21:18, 17:19)
Kądzioła/Szałankiewicz POL [2] – Parviainen/Väisänen FIN [14] 2:0
(21:10, 21:10)

źródło: inf. własna, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved