Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME-U23: Kądzioła i Szałankiewicz rozpoczęli od wygranych

ME-U23: Kądzioła i Szałankiewicz rozpoczęli od wygranych

Jedyna nasza para występująca w finałach mistrzostw Europy do lat 23 siatkarzy plażowych rozpoczęła od zwycięstwa. W greckim Kos Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła pokonali holenderską parę Vismans/Vismans. Dziś Polacy grają jeszcze z Finami.

Bardzo dobrze rozpoczęli swoje występy w mistrzostwach Europy do lat 23 Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła. W pierwszym swoim spotkaniu w grupie B pokonali 2:0 Holendrów Vismans/Vismans w setach do 14 i 18.

W drugim środowym pojedynku z fińską parą Parviainen/Väisänen nasi siatkarze nie dali rywalom żadnych szans, wygrywając w dwóch krótkich setach do 10. To zwycięstwo zapewniło im już awans do kolejnej rundy, jutro czeka ich jeszcze mecz z reprezentantami Izraela Kopech-Alkoby, A.Cieszy fakt, że póki co chłopaki nie mają żadnych problemów, a przy okazji nie tracą sił i nie rozgrywają długich spotkań – skomentował trener polskiej pary, Sławomir Robert.

W drugim dzisiejszym meczu Michał i Kuba mieli wszystko pod kontrolą. Obaj zagrali bardzo dobrze na zagrywce i należą się im słowa pochwały. Trzeba jednak podkreślić, że rywalizacja grupowa to dopiero "wstęp" przed najważniejszymi meczami. Jeśli zajmiemy pierwsze miejsce w grupie, będziemy mieli dobre rozstawienie i w kolejnej fazie trafimy na parę, która w innej grupie sklasyfikowana będzie na trzeciej pozycji – twierdzi szkoleniowiec naszej pary.

Nasi reprezentanci są zdecydowanymi faworytami do pierwszego miejsca w grupie. – Nie popadamy w hurraoptymizm, dlatego do jutrzejszego spotkania musimy podejść spokojnie, z taką samą koncentracją – mówi Sławomir Robert.