Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Jerzy Matlak: Zwycięstwo mieliśmy już prawie w kieszeni

Jerzy Matlak: Zwycięstwo mieliśmy już prawie w kieszeni

fot. archiwum

Kilkakrotnie tylko jedna piłka dzieliła siatkarki reprezentacji Polski od zwycięskiej inauguracji turnieju Final Six World Grand Prix. Po meczu zgodnie podkreślano, iż konieczna jest poprawa gry biało-czerwonych, by w przyszłości uniknąć takich sytuacji.

Katarzyna Skowrońska-Dolata, kapitan reprezentacji Polski: Przykro mi z powodu tej porażki, tym bardziej, że miałyśmy dużą szansę na zwycięstwo. Musimy znacznie poprawić naszą grę.

Jennifer Tamas, kapitan reprezentacji USA: To był ciężki pojedynek. Reprezentacja Polski to drużyna, która gra bardzo ofensywnie. Jesteśmy szczęśliwe, że zdołałyśmy awansować do szóstki najlepszych drużyn w World Grand Prix. Chcemy pokazać w tym turnieju grę na najwyższym poziomie.

Jerzy Matlak, trener reprezentacji Polski: Naprawdę żałuję, ponieważ zwycięstwo mieliśmy już prawie „w kieszeni". Musimy znaleźć rozwiązanie naszych dzisiejszych niedostatków w grze. Mam nadzieję, że jutro zaprezentujemy się lepiej.Hugh McCutcheon, trener reprezentacji USA: Bardzo długo „wchodziliśmy" w ten mecz, częściowo z powodu słabej gry moich zawodniczek, a częściowo z powodu presji, jaką wywierały na nas rywalki. Trzecia partia była punktem zwrotnym w naszej grze i całym spotkaniu. Jestem zadowolony, że gramy coraz bardziej zespołowo. Starcie z reprezentacją Polski było dla nas dobrą lekcją.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved