Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Anna Barańska: Czas działa na naszą korzyść

Anna Barańska: Czas działa na naszą korzyść

fot. archiwum

- Nie czuję się liderką drużyny - powtarza Anna Barańska, ale liczby mówią wszystko: w WGP przyjmująca reprezentacji siatkarek jest nieoceniona. Niestety, nie da się wygrywać, mając jedną zawodniczkę regularnie nękającą rywalki.

Anna Barańska momentami dostaje piłkę za piłką w powietrzu, do tego haruje w przyjęciu, obronie i resztę sił wykorzystuje na swoje atomowe zagrywki. Jest potwornie zmęczona, ale za to znajduje się w czołówce większości klasyfikacji statystycznych. – Po prostu robię to, co do mnie należy – ucina zawodniczka, która stała się naturalną liderką ekipy wobec słabszej formy głównych atakujących – Katarzyny Skowrońskiej i Joanny Kaczor.

Pytany o przyczyny słabej postawy atakujących trener Jerzy Matlak wzrusza ramionami. – Kaśce brakuje siły. Skończyły jej się baterie. Ona nie jest głupia. Wie, że jest nieskuteczna i sama jest zawstydzona swoją postawą. Aśce może sam trochę zaszkodziłem, przestawiając ją na przyjęcie. Wychodzi na to, że teraz numerem jeden w ataku niespodziewanie stała się młoda Katarzyna Zaroślińska – dodaje polski selekcjoner.

Trener Jerzy Matlak ostatnio sporo narzeka. Po przegranym 0:3 meczu z Brazylią utyskiwał na podejście podopiecznych do gry. Od początku WGP zwraca uwagę na problemy organizacyjne (zbyt długie podróże, kiepskie jedzenie), ale dziewczyny musiały się tego spodziewać w Azji, więc powinny zacisnąć zęby i walczyć. – Czas działa na naszą korzyść. Niektóre z nas potrzebują go, aby dojść do optymalnej dyspozycji. Ale nie ma się co martwić, bo forma powinna przyjść, najpierw na turniej finałowy World Grand Prix, a potem na mundial – mówiła Barańska Polsatowi po jednym z meczów.źródło: Przegląd Sportowy, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved