Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Zbigniew Bartman: Nie mogę czuć się pewniakiem

Zbigniew Bartman: Nie mogę czuć się pewniakiem

fot. archiwum

- Bardzo chcę jechać na mistrzostwa i wypruję żyły, żeby być w składzie - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Zbigniew Bartman, siatkarz reprezentacji Polski - Staram się pokazać z dobrej strony także na treningach, bo one też są bardzo ważne.

Przegląd Sportowy – Po dobrym w pana wykonaniu meczu z Czechami podczas Memoriału Wagnera to pytanie może zabrzmieć głupio, ale wciąż pozostaje aktualne: istnieje opcja, że Zbigniew Bartman nie pojedzie na mistrzostwa świata?

Zbigniew Bartman
Chciałbym powiedzieć, że to pytanie jest głupie, ale niestety tak nie jest. Liczę się z tym, że mogę nie pojechać na mundial. Jestem wśród zawodników, którzy nie mogą czuć się pewniakami.

Znając pana, jako ambitnego siatkarza spodziewałem się raczej odpowiedzi, że takiej opcji nie ma i na mundial musi pan jechać.

Nie mylmy ambicji z realną oceną sytuacji. Naprawdę bardzo chcę jechać na mistrzostwa i wypruję żyły, żeby być w składzie. Ale na mojej pozycji jest bardzo ostra rywalizacja. Jest nas sześciu, a do Włoch pojedzie czterech, może pięciu. Myślałem już nawet co będę robił jeśli trener mnie skreśli. Wypatrzyłem sobie krótkie wakacje, ale jeszcze ich nie rezerwowałem.Nie rozegrał pan w tym roku zbyt wielu spotkań w barwach reprezentacji. Castellani daje panu wystarczająco dużo szans? Nie czuje pan niedosytu?

Pewnie, że chciałbym grać we wszystkich meczach i najlepiej nie schodzić z boiska, ale chyba nie ma w kadrze nikogo, kto nie paliłby się do gry. Widocznie gram tyle ile trzeba. Takie są decyzje trenera i nie zamierzam ich kwestionować. Staram się pokazać z dobrej strony także na treningach, bo one też są bardzo ważne.

*Cały wywiad w dzisiejszym Przeglądzie Sportowym.
*Ze Zbigniewem Bartmanem rozmawiał Kamil Drąg.

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved