Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Murilo: Zrobiliśmy ważny krok naprzód

Murilo: Zrobiliśmy ważny krok naprzód

fot. archiwum

Memoriał Wagnera stanowił ważny etap przygotowań Brazylii do zbliżających się mistrzostw świata. O planach na najbliższe tygodnie ekipy „canarinhos" opowiedział „Strefie Siatkówki" MVP bydgoskiego turnieju, Murilo Endres.

W środę ulegliście w tie-breaku Polsce, w niedzielę nie daliście już naszej reprezentacji najmniejszych szans. Co zmieniło się w waszej grze w ciągu tych paru dni?

Murilo EndresMyślę, że przegraliśmy pierwszy mecz dlatego, że nie graliśmy od turnieju finałowego Ligi Światowej. Musimy grać, aby się rozwijać. Drugie spotkanie wyglądało inaczej w naszym wykonaniu ponieważ zagraliśmy już trzy spotkania i byliśmy przygotowani, by zmierzyć się z Polską. Myślę, że w tym leży przyczyna.

Memoriał Wagnera to dla waszej ekipy ważny etap przygotowań do mundialu. Jak wyglądają wasze dalsze plany? Rozegracie dalsze spotkania kontrolne?Tak, rozegramy w Brazylii spotkania przeciwko Polsce. To nie będzie jakiś turniej, po prostu spotkania towarzyskie, myślę, że ze dwa lub trzy. Potem zagramy przeciwko Niemcom i będziemy już gotowi, by udać się na mistrzostwa świata.

Co stanowi teraz priorytet w waszych przygotowaniach? Czy przygotowujecie się jakoś specjalnie także od strony mentalnej?

Nie mamy jakichś specjalnych przygotowań od strony psychologicznej. Myślę, że teraz kładziemy nacisk na przygotowania fizyczne i taktyczne. Wciąż musimy trochę popracować nad naszym przyjęciem, ponieważ dobrze wiemy, że wszystkie zespoły będą przeciwko nam mocno zagrywały. Musimy sobie z tym poradzić.

Jak oceniasz aktualną formę Polski i Bułgarii?

Dla nas to dobrze, że możemy grać z zespołami reprezentującymi tak wysoki poziom. Polska i Bułgaria są w mojej opinii faworytami tych mistrzostw świata, wraz z Brazylią, Serbią, Rosją i Kubą. Myślę, że zrobiliśmy tutaj ważny krok naprzód. Następnym będzie pokonanie naszych rywali w oficjalnej rywalizacji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved