Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pilanki pokonały Silesię Volley

Pilanki pokonały Silesię Volley

fot. archiwum

Po obozie w Dżwirzynie przyszedł czas na sparingi. Pierwotnie dwa pojedynki z Silesią Volley zaplanowano na 20 i 21 sierpnia. Jednak szkoleniowcy obu ekip zmodyfikowali wcześniejsze plany i w weekend zagrali tylko jeden mecz. W nim górą były gospodynie.

W ubiegłym tygodniu zarząd klubu ogłosił, kto będzie drugim trenerem zespołu. Został nim Rafał Prus, który poprzedni sezon spędził w Stali Mielec. Pochodzący ze Starogardu Gdańskiego szkoleniowiec ma wspomagać Mirosława Zawieracza w prowadzeniu zespołu.

Do drużyny obok Rafała Prusa dołączyła również środkowa reprezentacji Jamajki Lecia Brown. Dotychczas Mirosław Zawieracz miał do dyspozycji tylko dziesięć zawodniczek. Na pewno do drużyny w najbliższym czasie nie dołączy Daria Paszek, która została powołana do kadry narodowej na zbliżające się mistrzostwa świata do lat 21 w siatkówce plażowej. Zawody te planowane są na drugą połowę września.

W sparingu z drużyną Silesia Volley, oprócz Darii Paszek nie zagrała także Lecia Brown. Mimo to gospodynie w czterech setach pokonały pierwszoligowy zespół. Kolejny mecz towarzyski pomiędzy Silesią i PTPS zaplanowano na najbliższy wtorek w Świętej k/Złotowa o godzinie 16.00.Pilski klub czeka również na przyznanie licencji na grę na szczeblu centralnym. Tym razem na uzupełnienie dokumentów ma czas do 27 sierpnia. Po tym terminie po raz trzeci będzie obradować Komisja do spraw przyznawania licencji klubowych przy PZPS.

*Autorem tekstu jest Paweł Siejak (sportowefakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved