Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Marlon Yared: Struktura naszej ligi nas zabija

Marlon Yared: Struktura naszej ligi nas zabija

fot. archiwum

Brazylijczycy od lat nie schodzą poniżej wysokiego poziomu, a w każdym turnieju, w którym występują się zaliczani do grona ścisłych faworytów. Rozgrywający Canarinhos - Marlon Yared twierdzi, że jest to wynikiem katorżniczej pracy.

Wygląda na to, że w tym sezonie waszym największym problemem w tym sezonie reprezentacyjnym są kłopoty z utrzymaniem odpowiedniej koncentracji. Momentami potraficie grać świetnie, aby później popełnić serię prostych błędów.

Marlon Yared: Te słowa dobrze opisują naszą grę. W mojej ocenie nasz zespół nie jest jeszcze w pełni zgrany i wciąż znajduje w okresie przejściowym. W zeszłym roku i teraz wygraliśmy Ligę Światową, ale nasze stare problemy pozostały. Od wielu lat naszym największym atutem była gra w ataku oraz niesamowicie skuteczna obrona. Niestety teraz to nie funkcjonuje jak powinno. Staramy się powrócić do wysokiej dyspozycji w tych elementach, bo to one dawały nam zawsze przewagę w starciach z najlepszymi zespołami.

Jak wyglądają wasze zgrupowania?– Zawsze staramy się pracować nad wszystkimi elementami. To nie jest tak, że pracujemy tylko na siłowni, a odpuszczamy technikę. Wszystko wykonujemy z wielką wiarą w naszego trenera, który ma ogromną inteligencję siatkarską. W Brazylii mamy świetny ośrodek treningowy na plaży.

Czy wasza aktualna pozycja w światowej siatkówce nie wynika z ligi? W Superlidze każdy zawodnik ma przypisany odpowiedni punkt rankingowy, a cały zespół nie może przekroczyć wyznaczonego progu, a to wymusza, co roku zamiany w ekipach i poszukiwania młodych i zdolnych siatkarzy.

– Ranking na pewno jest bardzo dobrym punktem w regulaminie, co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości. Jednak struktura naszej ligi zabija nas! My w sezonie musimy rozegrać ponad 50 spotkań, a kilka lat temu rozegrałem 78 oficjalnych meczów! To jest horror!

*Autor: Jakub Brąszkiewicz (plusliga.pl)
Więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved