Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Teodor Salparow: Uwielbiam grać w Polsce

Teodor Salparow: Uwielbiam grać w Polsce

fot. archiwum

- Próbujemy pracować głównie nad przyjęciem, ponieważ po złym przyjęciu trudniej przeprowadzić skuteczny atak - mówi Teodor Salparow, który uważa, że w Bydgoszczy spotkały się trzy najlepsze drużyny świata. - Musimy pracować nad błędami.

Brazylia to trudna drużyna do pokonania. Spodziewaliście się, że przegracie tak wysoko?

Teodor Salparow:Brazylia to najlepsza drużyna na świecie. Znamy zarówno wszystkich zawodników jak i trenerów. Dzisiaj graliśmy bardzo kiepsko, w porównaniu do wczorajszego meczu z Polską. Jutro postaramy się zagrać lepiej niż dzisiaj, ponieważ musimy wygrać dwa mecze, aby liczyć się w rywalizacji w turnieju. A następnie będziemy pracować nad błędami, które popełniamy w każdym secie.

Kto z Brazylijczyków sprawiał ci dziś najwięcej kłopotów?Nikt w szczególności, gdyż Brazylia była bardzo zgrana. Wszyscy grali bardzo dobrze zarówno na zagrywce, kontrataku i przyjęciu.

Czy dzisiejszy mecz można przełożyć na wasz poziom przygotowania do mistrzostw świata?

Nie wiem. Wczoraj skończyliśmy grać bardzo późno. Brazylia na chwilę obecną jest najlepsza na świecie. Za każdym razem, gdy z nimi gramy to są świetnie przygotowani. W ostatnich dwóch miesiącach wygrali pięć meczów.

Co musicie poprawić przed mundialem? Czy to wasz ostatni turniej?

Próbujemy pracować głównie nad przyjęciem, ponieważ po złym przyjęciu trudniej przeprowadzić skuteczny atak. Przed nami turniej w Serbii, gdzie będziemy grać oprócz gospodarzy z Kubą i Rosją, następnie zaś jedziemy do Francji, by tam zmierzyć się z Argentyną i Hiszpanią. A na koniec mamy jeszcze dwa spotkania we Włoszech.

Co myślisz o poziomie gry Brazylii i Polski?

To dwie najlepsze drużyny na świecie. Brazylia to aktualny mistrz świata, srebro należy do Polski. My zaś nadal jesteśmy na trzecim miejscu tego podium. Tak więc, spotkały się tu trzy najlepsze drużyny świata.

Co sądzisz o polskiej publiczności?

Polska publiczność jest najlepsza. Za każdym razem kiedy tu gram wszystko jest wspaniałe. Kibice, organizacja i wszystko. Uwielbiam grać w Polsce.

Rozmawiała Magda Smith – sport24.pl

źródło: Sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved