Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Ruciak: Nikt nie czuje się bezpiecznie

Michał Ruciak: Nikt nie czuje się bezpiecznie

fot. archiwum

- Myślę, że nadal brakuje nam ogrania - przyznał po wczorajszym meczu z Czechami Michał Ruciak. - Do tej pory mieliśmy same treningi. Teraz gramy dzień po dniu i na pewno to się przyda, żeby wiedzieć, w jakiej dyspozycji fizycznej i taktyczniej jesteśmy.

Zapytany o wyżej wspomnianą formę polskiej reprezentacji, Michał Ruciak odpowiedział krótko. – Jest taka, jak widać. Wczoraj się troszkę nie udało, dzisiaj lepsze spotkanie i udało się wygrać. Na pewno będziemy pracować nad tym, żeby wygrywać kolejne mecze – obiecał zawodnik.

Nie po raz pierwszy podczas Memoriału siatkarze przyznają, że w tej chwili gra naszej drużyny narodowej nie wygląda jeszcze tak, jak powinna. – W Spale dużo było pracy siłowej oraz na sali. Na pewno to się w pewnym stopniu teraz odbija. Praktycznie przez miesiąc czasu po dwa treningi, dopiero teraz zejdziemy z obciążeń, a dynamika przyjdzie w momencie rozgrywania kolejnych spotkań – wyjaśnił po drugim towarzyskim meczu w Bydgoszczy Ruciak.

Mistrzostwa świata zbliżają się jednak wielkimi krokami. Czy Polacy myślą już o występie na tej najważniejszej w tym sezonie imprezie? – Mamy jeszcze tyle czasu i taki harmonogram, że nie do końca się jeszcze myśli o mistrzostwach. Teraz jest Memoriał, zaraz wyjazd do Brazylii, wszystko to tak leci po kolei – przyznał polski przyjmujący.Wśród polskich zawodników, przygotowujących się do mistrzostw świata, także na pozycji przyjmującego istnieje duża rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie, jaki dostanie szansę zaprezentowania się we Włoszech.

– Myślę, że nikt się nie czuje bezpiecznie. Tutaj walka jest cały czas i na pewno każdy chciałby pojechać na mistrzostwa, a jak to będzie, to zadecyduje trener – mówił o sytuacji w zespole Michał Ruciak. – Wiele będzie zależało na pewno od dyspozycji teraz i później w kolejnych spotkaniach i od tego, jak będziemy prezentować się na boisku. Ja na razie pracuję nad tym, żeby pojechać do Włoch – dodał zawodnik.

Jeszcze niedawno mówiło się o problemach zdrowotnych polskiego przyjmującego. Podczas Memoriału Huberta Wagnera nie widać już jednak niczego, co mogłoby sugerować słabszą dyspozycję polskiego siatkarza. – Teraz jest już wszystko w porządku. Wcześniej miałem drobny uraz kręgosłupa, leczyłem się i fizjoterapeuci postawili mnie na nogi – wyjaśnił Ruciak.

W dniu dzisiejszym biało-czerwoni zagrają ostatni mecz towarzyskiego turnieju w Bydgoszczy. Ich rywalem będzie reprezentacja Brazylii. Polacy w tym tygodniu, w sparingowym spotkaniu w Gdańsku, pokonali już 3:2 ekipę Canarinhos. Za kilka godzin po raz kolejny obie drużyny staną pod siatką. Mistrzowie i wicemistrzowie świata przed tegorocznym mundialem mają jeszcze zaplanowane gry kontrolne w Ameryce Południowej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved