Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Z Kalisza do Poznania

II liga M: Z Kalisza do Poznania

fot. archiwum

Łukasz Murdzia, były kapitan Grześków Helleny Kalisz w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem AZS UAM Poznań. 27-letni przyjmujący nie podpisał jeszcze umowy z akademickim klubem, ale w poniedziałek wyjeżdża z nowymi kolegami na obóz przygotowawczy.

Najlepszy zawodnik drużyny Mariana Durleja i Andrzeja Płócienniczaka przeprowadza się do stolicy Wielkopolski, bo jego były klub po budżetowych cięciach nie był w stanie spełnić jego oczekiwań finansowych. – Czekałem bardzo długo na finał rozmów z kaliskimi działaczami. Nigdy nie ukrywałem, że Grześki miały u mnie pierwszeństwo. Byliśmy już dogadani na 99 procent, ale potem okazało się, że jednak nie będę mógł występować w tym zespole – mówi Łukasz Murdzia, któremu poznaniacy przyglądali się już od dłuższego czasu. Pierwsze podejście pod kapitana granatowo-czerwonych wykonali tuż po zakończeniu rywalizacji w rundzie play-off (obie drużyny grały ze sobą w półfinale – AZS zwyciężył 3:1). Wówczas jednak Murdzia odmówił. Potem miał jeszcze propozycje z Piły, Suwałk i Międzyrzecza. Nie skorzystał, bo wciąż liczył na porozumienie z kaliszanami. Dłużej jednak czekać nie mógł. – Trzeba było to wreszcie zakończyć. Prezesi sami powiedzieli mi, że muszę znaleźć sobie nowego pracodawcę – mówi zawodnik, który podkreśla, że z Kaliszem żegnał się w dobrej atmosferze.

Murdzia grał w zespole Grześków przez ostatni rok. Nad Prosnę przeniósł się z Rośka Syców. Od razu zyskał status jednego z najważniejszych graczy kaliskiego zespołu, co podkreślili trenerzy, powierzając mu kapitańską opaskę. Jego najmocniejsze strony do silna, precyzyjna zagrywka i doskonała skoczność. Dzięki temu mierzący 189 cm przyjmujący mógł się pochwalić największym zasięgiem w ataku (332 cm) wśród kaliskich zawodników.

W poniedziałek nowy gracz AZS UAM wyjeżdża z zespołem na obóz przygotowawczy. W zbliżającym się sezonie ma walczyć z ekipą akademików o awans do I ligi.Autor: Marcin Ostajewski – wielkopolskisport.pl

Więcej w:

źródło: wielkopolskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved