Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Siatkarze Colmana Kalisz wrócili z obozu

II liga M: Siatkarze Colmana Kalisz wrócili z obozu

fot. archiwum

Siatkarze drugoligowego Colmana Kalisz zakończyli obóz przygotowawczy w Liskowie. - Celem zgrupowania było przygotowanie drużyny pod względem fizycznym, a także zgranie zespołu - powiedział drugi szkoleniowiec Andrzej Płócienniczak.

Poprzedni sezon dla kaliskiej ekipy był bardzo udany, bowiem kaliszanie zajęli trzecie miejsce w swojej grupie. Po zakończeniu rozgrywek tytularny sponsor drużyny znacznie obniżył dotacje dla klubu, co natychmiast przełożyło się na skład zespołu, bowiem odeszło dwóch podstawowych siatkarzy. Zmiany wystąpiły także we władzach klubu, z funkcji prezesa zrezygnował Jan Kolański, tymczasowym prezesem będzie Andrzej Płocienniczak, który jest także drugim trenerem kaliskiej ekipy. Ponadto dymisję złożyli Marcin Czerniak i Sławomir Stoczek, a ich miejsca zajęli Grzegorz Szymański i Dariusz Kieliszewski. Roszady nastąpiły w składzie drużyny – Piotr Haładus wrócił do rodzinnego Międzyrzecza, a dotychczasowy kapitan kaliskiego zespołu – Łukasz Murdzia – będzie bronił barw AZS UAM Poznań. Ponadto z gry w kaliskim klubie zrezygnował Piotr Mazurek, który najprawdopodobniej będzie występował w Pronarze Hajnówka. W Kaliszu na pewno nie zobaczymy Pawła Misiaka i Artura Przybyła, z którymi klub postanowił nie przedłużać umów. W miejsce zawodników, którzy odeszli zatrudniono Adama Łukasika i Patryka Spychałę (Czarni Rząśnia). Ponadto do kaliskiej ekipy dołączył przyjmujący Dawid Kowalewski, który w poprzednim sezonie występował w Tomaszowie Mazowieckim. Z drużyną na zgrupowanie do Liskowa pojechali także dwaj najzdolniejsi juniorzy z Kalisza. – Zabraliśmy na obóz dwóch juniorów po to, żeby mieli możliwość potrenowania z lepszymi siatkarzami i podpatrzenia kilku zagrań starszych zawodników. Uważam, że warto inwestować w tych siatkarzy – tłumaczy Andrzej Płócienniczak.

Przygotowania do nowego sezonu zespół rozpoczął w Kaliszu. Podopieczni Mariana Durleja ćwiczyli na siłowni, biegali oraz trenowali na sali. Po zakończeniu przygotowań na własnych obiektach, ekipa wybrała się na obóz szkoleniowy do pobliskiego Liskowa. Na zgrupowaniu siatkarze ćwiczyli trzy razy dziennie. – Obóz był bardzo udany, dostaliśmy ostro w kość, ale wszyscy przeżyliśmy bez kontuzji – żartuje nowy nabytek kaliskiego klubu Adam Łukasik. Po powrocie z obozu drużyna będzie trenowała dwa razy dziennie. Do południa zajęcia będą odbywały się na siłowni, natomiast po południu odbędzie trening na sali.

Zespół z Kalisza zapowiada walkę o czołowe lokaty w drugiej lidze mężczyzn. Warto dodać, że mocną ekipą będzie AZS Poznań, który w ubiegłym sezonie wygrał swoją grupę w drugiej lidze mężczyzn. Oprócz Murdzi, który będzie bronił barw AZS, do zespołu Damiana Lisieckiego dołączyli tacy siatkarze jak Damian Domonik, Mateusz Radojewski, Adrian Zdemel i Dominik Broj. Solidnych wzmocnień dokonała drużyna Krispolu Września, bowiem do tego zespołu dołączył Piotr Borkowski, który w ubiegłym sezonie występował w AZS Zielona Góra.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved