Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zbigniew Bartman: Zryw starczył tylko na jednego seta

Zbigniew Bartman: Zryw starczył tylko na jednego seta

fot. archiwum

Ósmy Memoriał Huberta Wagnera Polacy rozpoczęli od przegranej z ekipą Bułgarii. Jeden set zapisany na koncie biało-czerwonych to na pewno nie to, czego spodziewali się wicemistrzowie świata. O spotkaniu zaraz po jego zakończeniu mówił Zbigniew Bartman.

– Przegraliśmy spotkanie. Bułgarzy zagrali dobry mecz, my zaczęliśmy sennie i przegraliśmy, a wynik poszedł w świat – podsumował krótko pierwszy mecz Polaków podczas Memoriału Huberta Wagnera Zbigniew Bartman.

Po dwóch przegranych setach i dłuższej, dziesięciominutowej przerwie pomiędzy partiami, biało-czerwoni powrócili do gry. Powrócili, ale okazało się to zbyt mało na pewnie grających w dniu wczorajszym Bułgarów. – Nie udało nam się odmienić naszej gry w przekroju całego meczu. Zryw starczył tylko na jednego seta. Trudno, jest to turniej towarzyski, dużo wariantów było dzisiaj sprawdzonych. Myślę, że również duża ilość zmian pokazała, że jest to turniej traktowany jako przygotowania do mistrzostw świata, a nie impreza docelowa – wyjaśniał Bartman.

Po środowym towarzyskim meczu z Brazylią, zarówno trenerzy, jak i sami zawodnicy polskiej reprezentacji przyznali, że w tej chwili na grze naszej drużyny odbija się jeszcze trudny czas przygotowań w Spale. We wczorajszym meczu z Bułgarią było to widoczne jeszcze bardziej zdecydowanie. – Teraz jest taki okres, gdzie musimy być zmęczeni, bo jeżeli byśmy nie byli, to by oznaczało, że przygotowania są źle prowadzone. Bardzo ciężko pracowaliśmy przez ostatni miesiąc na siłowni i na hali. Na pewno wszyscy jesteśmy w pewnym stopniu „przymuleni", wolni i nie mamy tej siły i dynamiki, którą będziemy mieć na mistrzostwach świata, ale to jest normalne, taki okres przygotowań – mówił po meczu zawodnik.W dniu dzisiejszym Polacy zmierzą się z kolejnym rywalem w Memoriale Huberta Wagnera. Tym razem po drugiej stronie siatki stanie drużyna narodowa Czech, która wczoraj dosyć nieoczekiwanie zdołała zabrać seta aktualnym mistrzom świata. – Nie widziałem meczu z Czechami – mówił Bartman. – Siatkówka światowa jest już na takim poziomie, że z każdym trzeba grać na maksymalnych obrotach, jeżeli chce się zwyciężyć. Dlatego również Czesi, którzy posiadają bardzo dobrych zawodników w swoim zespole, są w stanie grać na bardzo wysokim poziomie – skończył rozmowę polski przyjmujący.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved