Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Wyraźna dominacja Polek w każdym elemencie

Wyraźna dominacja Polek w każdym elemencie

W wygranym 3:0 meczu  z Portoryko podopieczne Jerzego Matlaka ponownie okazały się zdecydowanie lepsze od swoich rywalek. Przewagę naszej reprezentacji potwierdzają również rezultaty poszczególnych partii wygranych  25:20, 25:20 i 25:14.

Biało-czerwone do zwycięstwa poprowadziła Karolina Kosek, zdobywczyni 15- punktów. Wśród Portorykanek najwięcej punktów- 9- zdobyła Sarai Alvarez , niewiele mniej ‚oczek’ w ekipie naszych rywalek zdobyły Aurea Cruz ( 8 punktów) oraz Alexandra Oquendo (7 ‚oczek’). W szeregach naszej reprezentacji obok Karoliny Kosek drugą najlepiej punktującą Polką była Anna Barańska, która skutecznie zakończyła 10 akcji.

W elemencie ataku biało-czerwone uzyskały 36 punktów, przy skuteczności 48,65%. Porównując ten rezultat z wynikiem reprezentantek Portoryko nasza reprezentacja zagrała zdecydowanie lepiej. Portorykanki na 82 szanse w ataku wykorzystały 25 uzyskując średnią efektywność na poziomie ok 30,49%. Najskuteczniejszą rywalką Polek, w tym elemencie, okazała się Aurea Cruz, która na 21 akcji zakończyła 6, uzyskując notę 28,57%. Przy zbliżonym wyniku skuteczności również pozostałe portorykańskie atakujące nie stanowiły sporego zagrożenia dla naszej obrony. Najskuteczniejsza Polka- Karolina Kosek- za efektywność w ataku uzyskała notę 62,50% ( z 16 otrzymanych piłek 10 wykorzystała zapewniając swojej drużynie kolejne punkty). W zestawieniu indywidualnym drugą pozycję zajęła Joanna Kaczor z wynikiem 46,67% skutecznych zagrań w ataku, jako trzecią sklasyfikowano Annę Barańską (43,65%).

Satysfakcjonujące mogą być również rezultaty osiągane przez Polki w elemencie bloku, podobnie jak w meczu wczorajszym biało-czerwone odnotowały 10 bloków punktowych na przestrzeni całego spotkania. Najczęściej (po 3 razy) rywalki na siatce powstrzymywały Karolina Kosek oraz Agnieszka Bednarek-Kasza. Po drugiej stronie siatki podobne osiągnięcie indywidualne miała Alexandra Oquendo (3 punkty zdobyte blokiem), wynik ten stanowił połowę punktowych bloków wykonanych przez reprezentantki Portoryko.Podopieczne trenera Matlaka po raz kolejny znakomicie zaprezentowały się w polu serwisowym. Łączny wynik 8 asów serwisowych, potwierdza że ilość punktów zdobytych bezpośrednio z zagrywki w wykonaniu Polek, w poprzednich spotkaniach WGP, nie była przypadkowa. Najlepiej serwującymi w dzisiejszym meczu były Anna Barańska i Karolina Kosek (po 2 asy serwisowe). W odpowiedzi na grę Polek w ekipie portorykańskiej dwukrotnie naszym przyjmującym dobry odbiór zagrywki uniemożliwiła Sarai Alvarez, wspierana w tym elemencie przez Aurea Cruz i Stephanie ENRIGHT. Łączny wynik siatkarek Portoryko to 4 asy serwisowe.

Również w przyjęciu zdecydowanie lepiej zaprezentowały się Polki – 47,92% doskonałego przyjęcia (na 48 piłek polskie przyjmujące idealnie ‚w punkt’ przyjęły 25 ), podczas gdy Portorykanki uzyskały notę tylko 16,92% (19 razy na 65 akcji przyjmujące Portoryko przyjmowały idealnie umożliwiając skuteczne rozegranie akcji ). Wśród Polek najlepsze rezultaty uzyskały Paulina Maj (57,14% perfekcyjnego odbioru) oraz Karolina Kosek (40%), w ekipie naszych rywalek najlepiej zaprezentowały się Aurea Cruz (9 na 24 piłki przyjęte w punkt, z wynikiem 29,17%) i Stephanie ENRIGHT (23,53%).

     POLSKA          PORTORYKO
Punkty:
1. Karolina Kosek 15 pkt 1. Alvarez Sarai 9 pkt
2. Anna Barańska 10 2. Cruz Aurea 8
3. Joanna Kaczor 8 3. Oquendo Alexandra 7
Atak:
1. Karolina Kosek 10 pkt 1. Alvarez Sarai 7 pkt
2. Joanna Kaczor 7 2. Cruz Aurea 6
3. Anna Barańska 7 3. Oquendo Alexandra 4
Blok:
1. Agnieszka Bednarek- Kasza 3 pkt 1. Oquendo Alexandra 3 pkt
2. Karolina Kosek 3 2. Mojica Vilmarie 1
3. Katarzyna Zaroślińska 1 3. Cruz Aurea 1
Zagrywka:
1. Karolina Kosek 2 pkt 1. Alvarez Sarai 2 pkt
2. Anna Barańska 2 2. Cruz Aurea 1
3. Berenika Okuniewska 1 3. ENRIGHT Stephanie 1

 

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved