Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Aland: Drugi triumf chińskiej pary w tym sezonie

WT Aland: Drugi triumf chińskiej pary w tym sezonie

Chinki Chen Xue and Xi Zhang pokonały w finałowym meczu World Tour w Aland i Mariehamn liderki światowego rankingu, Larissę i Julianę. Był to ich drugi triumf w tegorocznej edycji Grand Prix. Brązowy medal przypadł Marii Antonelli i Talicie Antunes.

Po porażce w pierwszym secie finałowego spotkania z Larissą i Julianą Chinki Chen Xue i Xi Zhang wygrały dwa kolejne sety 21:12 i 15:12 zdobywając swój drugi złoty medal w tegorocznych rozgrywkach World Tour. Poprzednio triumfowały w Moskwie, a w Starych Jabłonkach i Kristiansand musiały uznać wyższość Brazylijek. Liderki światowego rankingu tym razem musiały zadowolić się drugim miejscem na podium, przegrywając trwający niemal godzinę zacięty finałowy pojedynek.

Chinki po porażce w III rundzie turnieju z Brazylijkami Vivian/Lima pięły się do półfinału z drugiej strony turniejowej drabinki. W walce o finał pokonały inną parę brazylijską Antonelli/Talita – również po tie-breaku. W drugim półfinale Larissa i Juliana pokonały swoje rodaczki Vivian i Limę 2:0. – Jesteśmy niezwykle szczęśliwe z tego zwycięstwa, zwłaszcza, że w piątek musiałyśmy rozegrać trzy mecze o wszystko, by dojść do półfinału – mówiła po turnieju 25-letnia Xi Zhang.

W meczu o brązowy medal Maria Antonelli i Talita Antunes pokonały Vivian i Limę 2:0 w setach do 18 i 12. Jedyna polska para biorąca udział w turnieju głównym – Karolina Sowała i Monika Brzostek – sklasyfikowana została na miejscach 25-32. Kolejny żeński turniej z cyklu World Tour odbędzie się już w przyszłym tygodniu w Hadze.