Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. H: Bez niespodzianki w meczu Tajwan – Brazylia

WGP, gr. H: Bez niespodzianki w meczu Tajwan – Brazylia

fot. archiwum

Zgodnie z przewidywaniami zakończył się mecz pomiędzy Tajwanem, a Brazylią. Mistrzynie olimpijskie z Pekinu nie dały Azjatkom żadnych szans pewnie wygrywając w trzech setach. Jutro „Kanarki" zagrają o 1. miejsce w grupie z kadrą Jerzego Matlaka.

Początek meczu nie ułożył się po myśli Tajwanek, bowiem już na pierwszej przerwie technicznej przegrywały już 8:1. Pierwsze skrzypce w tej fazie seta, a także niemal w całym meczu grała Natalia Pereira. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Siatkarki z Tajwanu były tylko tłem dla Canarinhos, które na drugiej przerwie technicznej prowadziły już 16:4. W końcówce seta Tajwanki próbowały walczyć, ale ostatecznie poległy do 15.

Na początku partii numer dwa siatkarki z Azji starały się nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem. Na pierwszej przerwie technicznej przegrywały zaledwie jednym punktem (7:8). Po powrocie na boisko Brazylijki jednak odskoczyły na pięć oczek (15:10). Przed drugą przerwą techniczną ich rywalkom udało się odrobić dwa oczka i zespoły zeszły na nią przy tanie 16:13. Canarinhos nie trudziły się zbytnio, ale wygrały 25: 17.

Na początku trzeciej partii można było obserwować walkę punkt za punkt, ale na pierwszej przerwie technicznej podopieczne Ze Roberto wypracowały sobie jednak trzypunktową przewagę (8:5). Po powrocie na parkiet obraz gry się nie zmienił, Brazylijki spokojnie kontrolowały boiskowe wydarzenia i na drugiej przerwie technicznej prowadziły pięcioma punktami. Po niej także nic się nie zmieniło i ostatecznie Canarinhos wygrały do 17 i cały mecz 3:0.Tajwan – Brazylia 0:3
(15:25, 17:25, 16:25)

Składy zespołów:
Tajwan:
Teng (5), Tsai (6), Chen (8), Wu (8), Yen (2), Wen (3), Yang (libero) oraz Liao, Hsieh (1), Wu
Brazylia:
Fabiana (5), Paula (9), Adenizia (9), Mari (9), Natalia (15), Fabiola, Camila (libero) oraz Dani Lins (3), Sassa, Joyce

Po meczu powiedzieli:

Jose Roberto Guimarães (trener reprezentacji Brazylii): To był dla nas ciężki mecz Tajwan postawił nam dość trudne warunki. Walczylismy o każdy punkt i to było ważne dla naszych młodych siatkarek.

Samakuchi Norimasa (trener reprezentacji Tajwanu): Brazylia jeszcze raz udowodniła, że jest numerem jeden na świecie. Dużo się uczymy grając przeciwko takim zespołom. Nie wygraliśmy jeszcze w tym turnieju nawet seta, ale wierzę, że każdego dnia jesteśmy bliżej. Spróbujemy jutro.

Zobacz również:
Wyniki i tabela World Grand Prix

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved