Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Radosław Panas: Przede wszystkim chcemy wygrać

Radosław Panas: Przede wszystkim chcemy wygrać

fot. archiwum

- Jesteśmy po okresie trudnych i wyczerpujących treningów, to są nasze pierwsze mecze po powrocie ze zgrupowania w Spale i dopiero powoli zaczynamy się wdrażać w grę - mówi Radosław Panas i zapowiada walkę o zwycięstwo w meczu z Brazylią.

Pierwszy set z Czechami został przegrany zaledwie o włos. Który element gry nasza reprezentacja powinna poprawić, aby na mistrzostwach świata takie sety jak ten rozstrzygać na swoją korzyść?

Radosław Panas:Jesteśmy na takim etapie, że praktycznie w każdym elemencie gry jesteśmy w stanie się poprawić. Jesteśmy po okresie trudnych i wyczerpujących treningów, to są nasze pierwsze mecze po powrocie ze zgrupowania w Spale i dopiero powoli zaczynamy się wdrażać w grę.

Czy w jutrzejszym meczu zawodnicy, którzy nie pokazali się jeszcze na tym turnieju dostaną szansę gry, czy też postaracie się wystawić najsilniejszy skład przeciwko Brazylijczykom?Przede wszystkim będziemy chcieli wygrać i to determinuje nasze postępowania. Dzisiaj zagrało kilku zmienników, którzy wcześniej nie grali, jutro trener na pewno zaprezentuje inny skład, być może bardziej zbliżony do tego z meczu z Bułgarią.

Który element siatkarskiego rzemiosła przeważył o zwycięstwie w dzisiejszym spotkaniu?

Na pewno dobra gra w ataku i niezła zagrywka, co prawda było kilka błędów w polu serwisowym, jednak Czesi mieli kłopoty z przyjęciem naszego serwisu. Na pewno ze względu na to, że jesteśmy w fazie przygotowań do Mistrzostw Świata oddaliśmy też przeciwnikom sporo punktów, jednak najważniejsze jest to, że wygraliśmy.

Ma pan teraz pod swoim bacznym, trenerskim okiem swojego nowego-starego podopiecznego – Zbigniewa Bartmana. Jak pan ocenia jego formę po epizodzie w lidze rosyjskiej i włoskiej?

Zbyszek dziś zagrał bardzo dobre zawody, widać że jest głodny gry, bo do tej pory nie rozegrał zbyt wielu spotkań, wchodził raczej na pojedyncze zmiany, rzadko grał i było dziś po nim widać, że chce się pokazać trenerowi z jak najlepszej strony.

Czyli uważa go pan za silny punkt odmienionego zespołu Politechniki Warszawskiej?

No na pewno, tak jak bardzo dobrze grał dwa lata temu w Częstochowie, taki liczę na niego w tym sezonie w Warszawie.

Czy ze względu na to, że ten turniej jest poświęcony pamięci trenera Wagnera jest on traktowany w wyjątkowy sposób przez polską reprezentację, czy też jest to raczej poligon doświadczalny przed najważniejszą imprezą w tym roku, jaką są mistrzostwa świata?

Podchodzimy bardzo poważnie do każdego spotkania, w zeszłym roku wygraliśmy memoriał, w tym roku jeszcze nie straciliśmy szans na odniesienie zwycięstwa w ogólnym rozrachunku. Jutro zagramy bardzo ważny mecz z Brazylią, chcemy aby kibice na hali i przed telewizorami byli świadkami dobrego widowiska.

Jak pan ocenia organizację tegorocznego turnieju?

Bardzo fajnie, jest dużo ludzi jak na turniej towarzyski, mam nadzieję, że na jutrzejszym meczu na trybunach zasiądzie komplet widzów.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved