Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Piotr Gruszka: Gramy z najlepszymi, a to jest najważniejsze

Piotr Gruszka: Gramy z najlepszymi, a to jest najważniejsze

fot. archiwum

- Nie ma jakiejś skali, ile nam brakuje. Na pewno  będzie jeszcze okres, w którym będziemy grali lepiej - powiedział po wczorajszym meczu z Bułgarią Piotr Gruszka. Bydgoski memoriał ma być dla Polaków sprawdzianem formy przed mistrzostwami świata.

– Bułgarzy grali naprawdę poprawnie, mocno skoncentrowani, popełniali mało błędów, a mocną zagrywką utrudniali nam wyprowadzanie ataków. Przegraliśmy mecz i trzeba teraz wyciągnąć wnioski. Po to są te towarzyskie spotkania i zobaczymy, jak będzie jutro z Czechami – powiedział zaraz po zakończeniu pierwszego meczu Memoriału Huberta Wagnera Piotr Gruszka.

Polacy, uznawani za kandydatów do medalu podczas tegorocznego mundialu, są w tej chwili w trakcie intensywnych przygotowań do tej imprezy. Najwyższa forma naszych reprezentantów ma więc pojawić się dopiero za miesiąc.

– Nie ma jakiejś skali, ile nam teraz brakuje – mówił polski siatkarz – Na pewno będzie jeszcze okres, w którym będziemy grali lepiej. Do mistrzostw świata pozostał miesiąc i nie może być tak, że już teraz będzie forma. Zawsze jest coś, nad czym trzeba pracować. Każdy element inaczej wychodzi z innym przeciwnikiem, także na pewno mamy jeszcze kilka spraw, które musimy poprawić – przyznał Gruszka.We wczorajszym meczu trener Daniel Castallani próbował różnych wariantów ustawienia polskiego zespołu. Na rozegraniu mogliśmy zobaczyć zarówno Pawła Zagumnego, jak i Grzegorza Łomacza. Jak będzie wyglądała gra Polaków w kolejnych spotkaniach?

– Zobaczymy kogo trener wystawi do gry, ale to nie ma znaczeni. Wszyscy mamy grać swoją grę niezależnie od tego, kto będzie rozgrywał – odpowiedział Piotr Gruszka. – Powiedzieliśmy po meczu Brazylią i tego będziemy się trzymać. Zaczęliśmy etap gier i te spotkania są nam potrzebne, aby w formie meczowej rozwiązywać pojawiające się problemy. Są to bardzo dobre gry kontrolne, bo gramy z najlepszymi, a to jest najważniejsze.

Selekcjoner polskiej drużyny narodowej ma duże możliwości, jeśli chodzi o rotacje w składzie osobowym naszej reprezentacji. – Po to nas jest dwunastu, a nawet czternastu, czy tak, jak w tym ostatnim meczu szesnastu, żeby trener miał możliwość skorzystania z każdego zawodnika. Po to jesteśmy, żeby w razie potrzeby zastąpić zawodnika, który w danym momencie spisuje się słabiej. Każdy trener prowadzi zespół tak, aby zwyciężać – zakończył rozmowę Gruszka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved