Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > „Inżynierowie” do liftingu

„Inżynierowie” do liftingu

fot. archiwum

W najbliższym czasie AZS Politechnika Warszawska czekają zmiany. Ale nie o zmiany z zespole chodzi. Stołeczny klub przystąpi do rozgrywek ligowych w sezonie 2010/2011 z nowym... logo. Być może jeszcze w tym roku zobaczymy również nową maskotkę.

Dwa tygodnie temu AZS Politechnika Warszawska ogłosił otwarty konkurs na projekt logo klubu, który od nowego sezonu stanie się znakiem rozpoznawczym stołecznych „Inżynierów". – Nasz klub korzysta z ogólnego logo Akademickiego Związku Sportowego i jest to niewątpliwie duża korzyść, jednak nasza działalność wykracza już poza zwykłą działalność AZS-u. Jesteśmy klubem profesjonalnym z akademickimi korzeniami. dlatego zdecydowaliśmy się na opracowanie logo AZS Politechnika Warszawska, które będzie połączeniem naszego obecnego logo AZS z tradycjami Politechniki Warszawskiej – tłumaczy członek zarządu klubu, Marcin Bańcerowski. Nowe logo będzie tylko i wyłącznie logo AZS-u Politechnika Warszawska – dodaje.

Zmiany w znaku graficznym Politechniki nie oznaczają, że gryf – symbol AZS-u zniknie z logo „Inżynierów". Klub pozostanie również przy dotychczasowych, biało-zielonych barwach – W założeniach konkursowych warunkiem koniecznym jest obecność logo AZS-u w nowym logo AZS Politechnika Warszawska. Dodatkowo zastrzegliśmy, że uczestnicy konkursu nie mogą ingerować graficznie w logo AZS-u – mówi Bańcerowski.

Mimo że działacze z Warszawy na projekty logo czekają do końca sierpnia, już mogą pochwalić się kilkoma ciekawymi pracami. A jak zapewniają spodziewają się jeszcze kilku propozycji od zawodowych grafików. – Jestem przekonany, że wybór ostatecznej wersji klubowego logo będzie dla nas dużym problemem, ale o to właśnie nam chodziło – śmieje się członek zarządu AZS-u Politechnika Warszawska. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na początku września, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.W Warszawie planują również stworzenie nowej maskotki, jednak na potrafią odpowiedzieć na pytanie, czy nastąpi to jeszcze w tym roku. Być może AZS powróci do dotychczasowego pluszaka. – Jest taki plan, aby odkurzyć Żabcię „Polcię" – wyjaśnia Marcin Bańcerowski. – Maskotka klubu jest niewątpliwie atutem, ale wszystko chcemy mieć dokładnie przemyślane. Czas pokaże… Póki co ostateczne decyzje odnośnie maskotki jeszcze niezapadły – dodaje.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved