Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Bruno Rezende: Chcemy wygrać ten turniej

Bruno Rezende: Chcemy wygrać ten turniej

fot. archiwum

Brazylia z kompletem zwycięstwem ma ogromne szanse na triumf w tegorocznej edycji Memoriału Wagnera. Brazylijczycy przyjechali do Bydgoszczy po sukces, co w rozmowie ze „Strefą Siatkówki" podkreślił rozgrywający ekipy Canarinhos, Bruno Rezende.

Strefa Siatkówki: Po dzisiejszym zwycięstwie z Bułgarią jesteście faworytami do triumfu w tegorocznej edycji Memoriału Wagnera…

Bruno Rezende: – Dla nas ważna jest poprawa naszej gry z meczu na mecz. Myślę, że najważniejsze w tej chwili są przygotowania do mistrzostw świata. Jesteśmy na dobrej drodze, mamy jasno postawiony cel. Nasz zespół składa się z czternastu zawodników, z których każdy gra na wysokim poziomie. Zawsze ważne są zwycięstwa, mamy już takie nastawienie. Z myślą o zwycięstwie działamy.

Wasi dzisiejsi rywale, Bułgarzy, nie mieli sporo do powiedzenie. Jedynie chyba postawa waszych przeciwników w obronie chwilami zasługiwała na pochwałę…– Faktycznie Bułgaria grała dobrze w obronie. Ale ogólnie nie rozegrała dobrego spotkania. Nie wiem dlaczego, ale nasi przeciwnicy zagrali znacznie poniżej swoich możliwości. Dla nas jednak najważniejsza jest koncentracja na naszym zespole, na naszych meczach. Poprawa naszej gry z dnia na dzień stanowi nasz cel.

Gracie w Bydgoszczy bez kontuzjowanego trenera Bernardo Rezende. Czy dokucza wam jego nieobecność?

– Mamy bardzo dobrą strukturę zespołu, drugiego trenera i dobry zespół. Stanowimy zgraną ekipę. Kiedy ktoś z tej ekipy nie może tutaj z nami być jest to trudne, ale mamy przecież innych członków tego zespołu.

Jutrzejsze spotkanie z Polską tradycyjnie już będzie gratką dla fanów siatkówki w naszym kraju. Co twoim zdaniem będzie mieć kluczowe spotkanie w tym meczu?

– Musimy zagrać tak, jak dzisiaj. Trzeba postawić na dobrą zagrywkę i przyjęcie. Nasz zespół bardzo dobrze rozegrał dotychczasowe spotkania, chcemy wygrać ten turniej. Jutro będzie wspaniałe widowisko. Chcemy zagrać najlepiej, jak potrafimy.

* Z zawodnikiem rozmawiała Ewa Staszewska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved